logo

Yenilenen Yandex.Haritalar Sanal Gezginleri Bekliyor

mh_yandex_haritalar

Türkiye’deki internet kullanıcılarına mümkün olan en iyi harita hizmetini sunmak üzere çalışmalarına devam eden Yandex, kullanıcılardan gelen geri bildirimleri de dikkate alarak Yandex.Haritalar’ı yeniledi. Özellikle tasarım anlamında büyük ölçüde yenilenen haritalar, artık daha geniş bir ekranda hizmet veriyor ve daha interaktif bir deneyim sunuyor. Kullanımı da son derece sadeleştirilen Yandex.Haritalar’da tıkladığınız bir nokta hakkında detaylı bilgilere anında erişebilir, çevredeki kafe, restoran ve müze gibi önemli yerleri görebilir, Panoramalar hizmetinin önizlemelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Panoramalara tıkladığınızda ise tam ekran boyutunda ve 360 derecelik yüksek çözünürlüklü görsellerle, seçtiğiniz lokasyonda, oradaymışcasına gezinebilirsiniz.

 En Uygun Rotayı Kolayca Oluşturun  

Yeni Yandex.Haritalar’da arama sonucunda bulduğunuz bir nokta ile ilgili rota oluşturmak da çok daha kolay bir hale getirilmiş durumda. Ayrıca, Yandex’in istatistiksel trafik durumu bilgileri yardımıyla, istediğiniz bir günün istediğiniz saatinde trafiğin nasıl olacağı öngörülerine bakarak yola çıkmanız mümkün.

Yandex.Haritalar’a eklenen bir diğer özellik ise artık hizmetin varsayılan ayar olarak HTTPS varsayılan protokolü üzerinden çalışması. Bu sayede kullanıcıların güvenliği bir kademe daha artırılmış olacak.

Etiketler: » »
Share
2161 Kez Görüntülendi.