logo

Yerli Toplu Taşıma İle Nasıl Giderim Uygulaması: LineBee

LineBee, şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanarak bir noktadan farklı bir noktaya nasıl gitmeniz gerektiği konusunda bilgi veren bir nasıl giderim uygulamasıdır.

LineBee, tümüyle Türk mühendislerce geliştirilen çok şehirli nereden nereye sistemidir. Uygulama altyapı olarak 2015 yılında doktora tezi olarak sunulan TUR Algoritmasını kullanmaktadır.

LineBee yapılan sorgu sonucu size ulaşmak istediğiniz noktaya en hızlı varmanızı sağlayacak 5 farklı alternatif çözüm sunar. Bu çözümler içerisinde kullanılması gereken ulaşım araçları (otobüs, metro, metrobüs vb. ) bilgisi verilir. Bu araçlar ile yapılacak seyahat süresi, ücret bilgisi ve aktarım noktaları gibi bilgiler ile yolculuğunuzun detaylı bilgilendirilmesi yapılmaktadır.

Tüm bunlarla birlikte LineBee kullanıcılara her bir adım için seyahat süresi ve ücret bilgisini de vermektedir. Daha önce elde edilen kullanıcı deneyimleri sonucu, kullanıcıların en büyük sorunlarından biri olarak inilecek noktanın tam olarak belirlenememesi olduğu gözlemlenmiş ve buna istinaden yolculuk takip ve durak resmi ekleme özellikleri eklenmiş.  Böylece kullanıcılar anlık olarak konumlarını seyahat güzergahı üzerinde takip ederek inilecek yeri rahatlıkla bulabilecek. Kullanıcıların paylaşacağı durak resimleri sayesinde de inilecek yer daha net olarak belirlenebiliyor.

Uygulamada bu özelliklere ek olarak; araçların duraktan geçiş sıklık bilgisi, hatların güzergah bilgisi ve duraktan geçen hat bilgisine de yer veriliyor.

Android versiyonu İstanbul’da aktif olan uygulamanın çok kısa sürede Ankara, İzmir ve Bursa’da eklenecek. IOS versiyonu 2 ay içinde AppStore’da olacak.

Ülkemiz nasıl giderim sektörü, tamamen yurt dışı menşeili firmaların tekelinde olup bu tekeli yerli girişim ürünü olan LineBee ile kırmak en büyük hedeflerimizin başında gelmektedir.

Bilgi için: www.linebeeapp.com

Uygulama indirme adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.linebeeapp.linebee

Etiketler: »
Share
911 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?