logo

Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Rekreasyon Derneği’nin Düzenlediği Sergi İle Kutlandı

Büyükada Anadolu Kulübü Sergi Salonu, Rekreasyon Derneği’nin “Ordular! İlk Hedefiniz Akdenizdir, İleri!” 30 Ağustos Zafer Bayramı sergi etkinliğine ev sahipliği yaptı.

29 Ağustos 2022 tarihinde açılışı yapılan sergide dernek üyesi 32 ressam davetliler ve misafirleriyle bir araya gelerek Zafer Bayramı’nın 100. yılını coşkuyla kutladılar.

Dernek Başkanı Harika Ören “Milli ve dini Bayramlarımız aynı değer ve önemi taşımaktadır. 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yılını sanatçı üyelerimizle Atatürk’ün severek defalarca kaldığı Büyükada Anadolu Kulübü’nde kutlamaktan dolayı gururluyuz. Türk gücünü dünyaya gösteren, başta büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere yaşamını bu uğurda kaybeden tüm kahramanlarım aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize sevgi dolu saygılarımı yolluyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100.yılı kutlu olsun’’ dedi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından Rekreasyon Derneği Başkan Harika Ören, Başkan Yardımcısı Süreyya Oskay, Yönetim Kurulu Üyeleri Pervin Bülbül ve Figen Koylan katılımcılara teşekkür belgelerini dağıttılar.

Alev Demirkesen, Asuman Türkkan, Ayla Akyol, Aynur Yıldırım, Ayşegül İlerigelen Özdemir, Betül Vural, Beyza Bayraktaroğlu, Derya Zenginoğlu, Emin Özdemir, Figen Koylan, Fehmi Bildik, Fevziye Özmen, Gül Çetin, Gülden Gökmenoğlu, Günseli Yetkin, Harika Ören, Hülya Kurt Ataözden, Mehtap Kodaman, Nil Batmanoğlu, Nilüfer Batmanoğlu, Nur Ulubil, Pervin Bülbül, Perihan Bildik, Sarp Çetin, Selma Tokdemir, Sevim Güllü, Sevin Akış, Süreyya Oskay, Şahnaz Yılmaz, Şehnaz Aykaç, Tülay Güzeldere, sergi için hazırladıkları 40 adet özgün çalışmayla salonda yer aldılar.

Kemal Gönüleri (İstanbul Sanat Magazin), Şaheste Günday (Yeni Ana Dergisi), Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Azize Serap, Rekreasyon Derneği Hatay Temsilcisi Şahnaz Yılmaz, Şerife Altunbaş, Peruze Hamurcu, Banu Devrim, Pınar Akış Gürsel ziyaretçiler arasındaydılar.

Rekreasyon Derneği Edirne Temsilcisi Mehtap Kodaman iki eseriyle katıldığı sergide bulunamamaktan dolayı üzüntüsünü belirtirken, tebrik mesajı yolladı.

Cumhuriyetin ilk derneklerinden biri olarak 1959 yılında kurulan Rekreasyon Derneği’nin faaliyete geçmesinden ancak 20 yıl sonra Rekreasyon Bölümü üniversitelerde yer bulmuştur. Rekreasyon boş zamanı değerlendirme etkinlikleri olarak bilinir. Gönüllü olarak, insanların boş zamanlarında doğada ya da kapalı alanlarda yaptıkları etkinlikleri kapsarsa da aslında kavram olarak Rekreasyon; sportif faaliyetlerle birlikte, kültürel, tarihsel, sanatsal, turistik ve bilimsel faaliyetlerin bir arada yapıldığı etkinliklere verilen isimdir. Bedeni, ruhu, zihni dinlendirirken fayda yaratmak amacıyla bireysel ya da toplumsal, şehir içinde veya kırsal alanda yapılabilmektedir. Kısaca “Eğlenirken öğrenmek, keyif alırken üretmek” olarak tanımlanabilir.

Etiketler: » »
Share
267 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?