logo

Ace Games, 7 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Ace Games, özel sermaye şirketi Actera liderliğinde, risk sermayesi fonlarından NfX, Mobil Oyun Sektörünün bireysel yatırımcıları Kristian Segerstrale, Alexis Bonte ve ABD’deki Türk girişimci Kaan Günay’ın da katılımı ile 7 milyon dolar yatırım aldı.

Ace Games Kurucu Ortağı ve CEO’su Hakan Baş, yatırımı turu hakkında “Yatırım almak bir araç, asıl amaç başarı. Ace Games’de güçlü bir ekip kurduk, yatırım sonrası da ekibimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Aldığımız yatırımla ve ortaklarımızın da destekleriyle katma değerli işler yapacağımıza inanıyoruz. Yatırım ve oyun dünyasının öncü isimlerini Ace Games çatısı altında bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuzdedi.

Actera’dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada Ace Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz” denildi.

Oyun şirketleri arasında gösterilen Playtika, ayrica Lyft, Trulia, Doordash ve Poshmark gibi şirketlerin yatırımcıları arasında bulunan NfX, Gigi Levy-Weiss önderliğinde yatırım turuna katıldı. Bu tura ayrıca Playfish Kurucu Ortaklarından, Supercell’in tohum yatırımcısı ve Superevil Mega Corp CEO’su Kristian Segerstrale, oyun platformu Stillfront’un Kurucu Ortaklarından Alexis Bonte ve New York merkezli Firefly’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Kaan Günay katıldı.

Ortaklık sürecinde Ace Games’in danışmanlığını BASEAK Avukatlık Bürosu, Actera’nın danışmanlığını ise Core Finance, Verdi Avukatlık Ortaklığı ve PricewaterhouseCoopers üstlendi.

Etiketler: »
Share
423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?