logo

Akıllı Projeksiyonlarla Okullarda Eğitim Kalitesi Yükseliyor

Her yeni eğitim-öğretim döneminde, gerek bireylerin gerekse kurumların yapacağı yeni yatırımların ana kalemlerinden biri de teknolojik ürünler. Epson, yazıcı ve projeksiyon tarafında özel çözümler sunuyor.

Okullarda eğitim kalitesi yükseliyor

Ders anlatımlarının ve sunumların projeksiyonlarla yapılması eğitim kalitesinde ve verimlilikte önemli rol oynuyor. Epson’un ultra kısa mesafeli etkileşimli öğretim çözümü olan EB-1460Ui’nin parmak dokunuşu ve çift kalem özellikleriyle öğrenciler, Full HD WUXGA görüntülerle yüksek öğrenim kalitesine ulaşıyor. EB-1460Ui’nin ultra kısa mesafe teknolojisi sayesinde eğitim akışı hiç bölünmezken, ekran boyutu da 100 inç’e kadar çıkabiliyor.

Parmakla dokunuşlu ve çift kalemli etkileşim, öğrencilerin bir mobil cihaz veya PC olmadan doğrudan yansıtılan görüntülerin üzerine yazarak veya çizerek derse katılmalarını kolaylaştırıyor. Model, EasyMP Multi-PC Projection yazılımı sayesinde 50 öğrenciye kadar erişim sunarak aynı anda içerik paylaşımı ve görüntülemeyle eğitim kalitesini farklı bir boyuta taşıyor.

Ödevleri ve projeleri basmak için yeni EcoTank Mono serisi

Inkjet teknolojisinin lider savunucularından ve orijinal mürekkep tanklı yazıcının yaratıcısı Epson; yeni EcoTank Mono serisi ile siyah-beyaz baskıda maksimum kaliteyi minimum maliyetle birleştiriyor. Sadece baskı sağlayan M1100, M1120, M1140 ve M1170; 3’ü 1 arada M2140 ve M2170, 4’ü bir arada M3140 ve M3170 olmak üzere toplam sekiz modelden oluşan yeni seri; lazer yazıcılara göre sayfa başı baskı maliyetinde yüzde 90’a varan oranda tasarruf sağlıyor. Yazıcılara dahil edilen ilk mürekkep şişeleriyle 11 bin sayfaya kadar mono baskı almak mümkün. Renkli çıktıya ihtiyaç duyan öğrenciler, benzer tasarruf oranı ve baskı kapasitesiyle Epson L3100 serisinin evde rahatlıkla kullanabilir.

Eğitim kurumlarına ilk alımdaki mürekkep kapasitesiyle binlerce sayfa baskı avantajı

Epson’un, ‘mürekkep poşeti’ kullandığı WorkForce Pro RIPS (Replaceable Ink Pack System) serisi, mürekkep poşeti değiştirmeden binlerce sayfa baskı kapasitesi sunuyor. Serinin öne çıkan ürünlerinden C5790DWF ile mürekkep değişimi olmadan 10.000 sayfaya kadar siyah beyaz, 5.000 sayfaya kadar da renkli çıktı almak mümkün. Enerji sarfiyatı da son derece düşük olan ürün, yazdırma esnasında sadece 25W elektrik tüketimine sahip ve rakip lazer yazıcılara kıyasla yüzde 90’a varan enerji tasarrufu sağlıyor. İlk sayfa çıkışını ortalama 4,8 saniye gibi yüksek bir hızla sunan WF-C5790DWF’nin, Wi-Fi & Gigabit ağ bağlantısı, direct print teknolojisiyle Wi-Fi & Akıllı telefon uygulamalarından doğrudan baskı özellikleri bulunuyor.

Etiketler: »
Share
2332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?