logo

ÇYDD, “Sanattan Yaşama” Projesini Sanatseverlerle Buluşturuyor

mh_ccyd_sanatcilar_01

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi, sanatın ustalarını sanatseverlerle buluşturuyor. Workshop (canlı performans) ve seminerler serisinden oluşan ve bir sergiyle sonlanacak “Sanattan Yaşama” isimli geniş kapsamlı proje hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında resim alanında önde gelen 7 usta ile yapılacak canlı performans (workshop) ve 3 farklı sanat alanında seminer etkinliği gerçekleştirilecektir. Bu etkinliklerin yanı sıra eserleri ile projeye çok sayıda sanatçı destek vermektedir.

Proje, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından gerçekleştirilecektir.

Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy, “Sanattan Yaşama” Projesi’ne ilişkin olarak “Projemiz, uzun ve detaylı bir çalışma süreci sonunda başarı ile hayata geçti. Biz sanat ve çocuk ekseninde hizmet eden bir proje hayalimizi ÇYDD ile gerçekleştirme şansını bulduk. Yanı sıra sanatçılarımızı ve sanatseverleri aynı platformda bir araya getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “Sanattan Yaşama” projesinin bugüne kadar gerçekleştirilen ilk iki etkinliğ; Türkiye’nin suluboya alanındaki ustalarından biri olan Sanatçı Saim Altuncu’nun ve Seramik Sanatçısı Hülya Günel’in seminer&workshop’u ile sanatseverlerden büyük ilgi görmüştür. “Sanattan Yaşama” Projesinin önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek etkinliklerinde de alanında öncü isimler sanatseverler ile bir araya gelecek. Bu isimlerden birkaçını daha size özel bir not olarak açıklamak istiyoruz. Sanatçı Süha Semerci (Mozaik Seminer&Workshop), Sanatçı Taner Alakuş (Mozaik Seminer&Workshop), Sanatçı Sait Günel (Akrilik Seminer&Workshop) gibi alanında Türkiye’de ve uluslararası sanat platformunda öncü isimleri sayabiliriz. Bu workshop ve seminerlerin dışında da çok özel isimler Mayıs ayında gerçekleşecek sergimize eserlerini bağışlayarak destek vermişlerdir. Ayrıca projemiz İDGSA 80’liler Derneği’nin tam desteğini almıştır, bundan dolayı da onur duyuyoruz. Proje kapsamındaki tüm etkinliklerimize katılımın ücretsiz olduğunu özellikle belirtmek istemekteyiz. İlk etapta 16 sanatçımızın eserlerinden üretilen kartpostallar, projenin ilk ürünleri olarak ÇYDD yararına satışa sunulmuştur. Projeye destek veren sanatçılarımızın eserlerinin kullanıldığı farklı ürünler ile yola devam edeceğiz“ dediler.

mh_ccyd_sanatcilar_02

“Sanattan Yaşama” proje yöneticisi Güzin Gürsoy etkinlikle ilgili olarak “Projenin ana hedefi usta sanatçılarımız tarafından gerçekleştirilecek workshoplarla sanatın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktır. Bu projeye sanatçılar farklı şekillerde destek vermektedirler. Canlı performanslar, seminerler ve eser bağışlarıyla projeye katılım söz konusudur. Etkinlik çerçevesinde bağışlanan eserlerden üretilen çeşitli ürünlerden elde edilen geliri ve yanı sıra projenin sonunda açılacak sergideki eserlerden elde edilecek tüm gelir ÇYDD Kadıköy İktisadi İşletmesi aracılığı ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Derneği Kadıköy Şubesine bağışlanacaktır“ dedi.

Adres: Maya Birimi – Şehirkahya Sok. Meltem Apt. No: 32  Ziverbey / Kadıköy – İstanbul

Etiketler: » » » » » » »
Share
2746 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

#

ÇYDD, “Sanattan Yaşama” Projesini Sanatseverlerle Buluşturuyor” için 1 yorum

  1. Değerli MaxiHABER Ailesi, ÇYDD ile gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projemize verdiğiniz destek dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.