logo

Elite World Otelleri’nden Tex-Mex Günlerine Özel Menü

mh_stex_mex_mutfagi

Elite World İstanbul Otel The Brasseri Restaurant ve Elite World Business Otel’de L’oliva Restaurant, 18-30 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Tex-Mex günlerinde müşterilerine özel bir menü sunuyor.

Meksika yemeklerinin Amerikan yemek kültürü ile harmanlanmasından oluşan Tex-Mex, adını 1875 yılında yapılan Texas Meksika demiryolununun lakabından alıyor. 1945’ten itibaren Texas ve Meksika lezzetlerini harmanlayan “Tejanos” ile birlikte Amerikan yemek kültürüne giren Tex-Mex, 1970’lerden itibaren yükselen bir gastronomi trendi haline geldi.

Başlangıç olarak servis edilen Meksika usülü domates çorbasından sonra, tortilla içinde ızgara tavuk göğüsü, cheddar peynir, sebze sotesi, avokado, salsa sosları eksi krema çektirmesi ile tadlanan tavuklu quesidella veya tortilla ekmeğine sarılmış ızgara bonfile dilimleri, göbek salata, domates, jalepeno biberi, taze soğan, cheddar peyniri ile hazırlanan beef wrap sandwich tercih edebilirsiniz.

Patates kızartması ve sezar salat ile servis edilen bu iki spesiyalin yanında serinletici olarak da limonlu Tex-Mex Michelada içecek olarak konsepte özel beğeniye sunuluyor. Tex-Mex menüsü bögürtlen soslu fırınlanmış cheesecake ile sonlandırılıyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için Elite World İstanbul Otel’e 0212 313 83 83 numaralı telefondan, Elite World Business Otel’e ise 0212 411 46 46 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: » » » »
Share
3672 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?