logo

Hilton İstanbul Bomonti, Birinci Yaşını Görkemli Bir Partiyle Kutladı

mh_hilton_bomonti_parti

Hilton İstanbul Bomonti, birinci yılını 10 Şubat 2015 tarihinde güzel bir partiyle kutladı.  Otel,  85’i süit 829 odası, 12 bin metrekarelik etkinlik alanı ve bünyesinde bulundurduğu 3.300 metrekarelik eforea: spa at Hilton’ı ile bugüne kadar dünyanın dört bir yanından 236.000’in üzerinde konuğu ağırladı.

Otelin ilk yılına dair en dikkat çekici bilgi ve rakamlar ise şöyle:

Bir Yılda Beş Prestijli Ödül!

Hilton İstanbul Bomonti, 2014 yılında aralarında dünya otelcilik sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Gold Key Award’da kazandığı “En İyi Üst Sınıf Otel” ödülünün de bulunduğu tam beş prestiji ödüle layık görüldü. Hilton İstanbul Bomonti, ayrıca Hilton Worldwide tarafından EMEA bölgesinin en iyi performans sergileyen oteli seçildi.

400 Evdeki Yatak Sayısına Yakın

TUROB (Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Birliği) verilerine göre İstanbul’daki yatak kapasitesini yüzde 1 oranında artıran oteldeki yatak sayısı, iki çocuklu ortalama bir ailenin yaşadığı 400 evdeki yatak sayısına yakın. 34 katlı otelde şu ana kadar temizlenen odaların sayısı ise Türkiye’deki toplam hane sayısının yaklaşık 100’de biri!

Boğaziçi Köprüsü’nün Yedi Katı Uzunlukta

Tüm odalardaki linenler uç uca eklendiğinde Boğaziçi Köprüsü’nin veya İstiklal Caddesi’nin yaklaşık olarak yedi katı uzunluğa ulaşılıyor.

200.000 Kişiye Yemek Servisi Yapıldı

Otelin deneyimli executive şef Yannis Manikis yönetimindeki ana restoranı ‘the globe’un açıldığı günden bu yana servis yaptığı konukların sayısı 200.000’e yaklaştı. İlhamını İstanbul’un zengin tarihi ve kültürel mirasından alan ‘the globe’, konuklarına Geleneksel Türk ve Akdeniz Mutfağı, Western Grill, Tokyo Sushi ve Thai mutfaklarının öne çıkan lezzetlerini sunuyor.

Dünya Liderlerine Ev Sahipliği Yaptı

Hilton İstanbul Bomonti’de Dünya Ekonomik Forumu ve Afrika Enerji Forumu’na dünyanın önde gelen liderlerinin ve iş dünyasından tanınmış isimlerin de katıldığı sayısız etkinlik düzenlendi. Bu prestijli etkinliklerden 10’u, 500 oda ve üzeri kapasite gerektiren uluslararası etkinliklerdi.

Etkinlik Katılımcıları Dev Bir Stadyumu Dolduruyor

Diğer yandan 12 bin metrekarelik etkinlik alanıyla rakipsiz bir hizmet sunan otelde bugüne kadar düzenlenen etkinliklere katılan kişi sayısı, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı veya Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nu rahatlıkla doldurabiliyor. Etkinliklerde servis edilen kuver sayısı ise bu stadlardan birine ek olarak efsanevi Camp Nou Stadı’nı da dolduruyor. Hilton İstanbul Bomonti’nin en büyük salonu olan 2371 metrekarelik Grand Ballroom’un içine ise yarım futbol sahası sığabiliyor.

Down Sendromlu Gençlere Destek

Sosyal sorumluluk alanında da önemli çalışmalara imza atan otel, Down sendromlu gençlere verdiği destekle de takdir topluyor. Down sendromlu gençlerin hayata katılmasına ve mutfak becerilerini geliştirerek kendi yiyeceklerini hazırlamalarına destek olmak amacıyla bir yıl sürecek bir mutfak atölyesi başlatan otel, program sonunda sunulacak katılım belgesi gençlere ile yiyecek-içecek sektöründe iş bulma imkanının da kapılarını aralıyor. Yaklaşık 400 kişinin görev yaptığı Hilton İstanbul Bomonti kadrosunda, Down sendromlu çalışanlar da yer alıyor.

Etiketler: » »
Share
2130 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?