logo

HP’den Dört Çekirdekli Ultrabook İş İstasyonu

mh_hp_ultrabook_is_istasyonu

HP inc., ilk dört çekirdekli iş istasyonu ZBook Studio ultrabook’u duyurdu. 15.6 inç (39,6 cm) diyagonal ekran boyutundaki HP ZBook Studio, profesyonellerin hareket halindeyken de kullanımını olanaklı kılmak için titizlikle tasarlanmış bir performans ürünü olarak öne çıkıyor. HP’nin şimdiye kadar pazara sunduğu en ince ve en hafif yüksek performans modeli olan ZBook Studio, mobil iş istasyonlarının tasarım dilini kökten değiştiriyor.

HP Kurumsal ve Perakende Çözümler Satış Müdürü Emre Er “Dünyanın ilk dört çekirdekli ultrabook iş istasyonu ZBook Studio, HP Z İş İstasyonu’nun sağlam mühendisliği ile birlikte mühendisliğin ve güzelliğinin mükemmel bir kombinasyonudur. ZBook Studio, 120.000 saat süren test aşamasından geçerken iş istasyonlarında ilk kez kullanılan bir çok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Intel Xeon İşlemciler, ECC bellek, Thunderbolt 3, Gen 2 Z Turbo sürücüler, HP Sure Start ile müşteri güvenliği ve 8 milyon renk sağlayan HP DreamColor ekrana sahiptir” dedi.

2kg ağırlığından ve 18 mm incelikten başlayan HP ZBook Studio, ofis ve mobil çalışanların ihtiyaçlarını; profesyonel bellek, işlemci, grafik ve birçok seçenekle karşılamak üzere geliştirilmiştir. Bu model, Intel Core veya Xeon işlemciler, ikili soğutma fanları ve opsiyonel olarak DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekranlar ile 32 GB’a kadar ECC bellek ve 2TB toplam depolamayı kullanıcılara sunuyor. ZBook Studio, ağır grafik yüklerinin üstesinden gelmek için yeni NVIDIA Quadro M1000M 2GB GDDR5 Profesyonel veya Intel HD Graphics 530 ekran kartları ile donatılmıştır.

HP ZBook Studio dışında 3 HP ZBook Mobil İş İstasyonu modelini daha tanıttı. Öncekilerden çarpıcı biçimde daha ince ve daha hafif olan 3. nesil ürünler; performans, inovasyon ve güvenilirlik beklentilerini karşılamak için üretildi.

– HP ZBook 15u, iş istasyonu performansını düşük maliyetli kompakt bir paket halinde sunuyor. 15.6 inç diyagonal ekranıyla birlikte uygun fiyat ve mobilitenin iyi bir kombinasyonu olarak dikkat çekiyor. Hafızası 32 GB’a kadar artırılabilen bu ultrabook iş istasyonu, 2GB grafik bellek özelliğine sahip AMD FirePro profesyonel grafikler, HP Z Turbo Drive G2, 1.5 TB toplam depolama ve FHD dokunmatik ekran özelliğine sahiptir.

– HP ZBook 15, dünyanın en çok satan mobil iş istasyonunun bir sonraki neslidir. Bu ince ve hafif taşınabilir güç merkezi %27 daha ince ve %7 daha hafif şekilde tasarlandı. Önceki nesillerden %27 daha uzun pil ömrüne sahip HP ZBook 15, 15.6 inç diyagonal ekranı, Intel Core veya Xeon işlemci ile donatılmıştır. DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekran seçenekleri ile birlikte 64 GB ECC bellek, 3 TB’ye kadar arttırılabilir çift 1 TB HP Z Turbo Drive G2 depolama ve çift Thunderbold 3 de mevcuttur.

– HP ZBook 17, öncekilerden %67 daha uzun pil ömrüne sahip 17.3 inç diyagonal ekranlı iş istasyonu aynı zamanda %25 daha ince ve %11 daha hafiftir. Intel Core veya Xeon işlemciyle donatılmış bu ürün, 64 GB’a kadar ECC bellek, 4 TB’ye kadar toplam depolama sağlayan çift 1TB HP Z Turbo Drive G2, çift Thunderbolt 3 ve opsiyonel olarak HP DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekrana sahiptir. ZBook 17, aynı zamanda 8GB çerçeve arabelleğe sahip NVIDIA M5000M Quadro grafik desteği sağlar.

HP ZBook Studio, ZBook 15 ve 17, önceki nesil grafiklerinin neredeyse iki katı performans sağlayan yeni NVIDIA Quadro ile geliyor. Bu sistemler aynı zamanda müşterilerine,

Bütün HP Zbook mobil iş istasyonları güvenilirdir ve MIL-STD 810G testini geçecek şekilde tasarlanmıştır. HP ZBook modellerde, uzaktan kontrol imkanı sunan HP Remote Graphics yazılımı, optimal performans için HP Performance Advisor ve daha güvenilir ve hızlı ağ performansı için HP Velocity ön yüklü şekilde yer alır.

HP ZBook iş istasyonları ile birlikte, Thunderbolt bağlantıya sahip yeni HP ZBook Dock da sunuluyor. Böylece kullanıcılar Thunderbolt 3 (DisplayPort 1.2, USB 3.1 Gen 2 ve PCIe’yi destekler), dört USB 3.0, RJ-45, VGA, çoklu ses ve iki ek DisplayPort ile 10’a kadar cihazı tek seferde birbirine bağlayabiliyor.

Fiyat

– HP ZBook Studio modelinin, tüm dünyada Aralık ayında vergiler hariç 2300 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

– HP ZBook 15, HP Zbook 15u ve HP ZBook 17 modellerinin ise EMEA bölgesine Ocak ayından itibaren raflardaki yerini alması bekleniyor.

www.hp.com

Etiketler: » » » » »
Share
878 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?