logo

“HSBC Advance” Platformu Tanıtıldı

mh_hsbc_taylan_turan

Taylan Turan

HSBC Türkiye, Türkiye’deki yükselen orta gelir grubunun ihtiyaçları için tasarlanan “HSBC Advance” platformunu bir basın toplantısıyla tanıttı. “HSBC Advance” müşterilerine, hayatlarının her evresinde ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik günlük bankacılık, tasarruf ve bireysel kredi çözümleri ile birlikte digital kanallar, telefon bankacılığı ve şubelerde ayrıcalıklı hissedecekleri bir bankacılık deneyimi sunuyor.

“HSBC Advance”, HSBC’nin global uzmanlığı ve HSBC Türkiye’nin yerel bilgi birikiminden yararlanılarak yükselen orta gelir grubunun ihtiyaçları için geliştirilen eşsiz bir platform olma özelliği taşıyor. Müşterilere günlük bankacılık işlemlerinde elde edecekleri kolaylık ve avantajların yanı sıra “HSBC Advance” sunduğu Advance Kredi Kartı, kredi, birikim ve para yönetimi araçlarıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik benzersiz çözümler sunuyor. Teknolojiyi aktif kullanan, hedeflerini ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen müşterilere özel tasarlanan “HSBC Advance”, müşterilerinin hayatlarına değer katarken aynı zamanda güçlü bir dijital deneyim de sunuyor.

Economist Intelligence Unit araştırmasına göre, Türkiye’deki toplam harcanabilir bireysel gelirin 2013 ile 2017 arasında 652 milyar dolardan 906 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Ülke ekonomisi büyümeye devam ettikçe eğitimli ve kentli nüfus da buna paralel olarak artış gösteriyor. Türkiye nüfusunun yüzde 52’sinin 30 yaşın altında olduğuna dikkat çeken HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Taylan Turan “HSBC’nin Türkiye’de yaptığı araştırma ve çalışmalar kapsamında; ağırlıklı olarak 25- 45 yaş arasında, teknolojiyi daha fazla kullanan ve dijital kanalları tercih eden, bütçesini daha iyi yöneterek geleceğine yatırım yapmak isteyen ve kariyer hedefleri olan bir orta gelir grubunun, yaşam standartlarını geliştirirken bir taraftan da birikimlerini büyütmeye odaklandığını gözlemledik. Bu grubun tüm yaşam evreleri için gerekli olan finansal ihtiyaçlarını; zenginleştirilmiş çözümler, ayrıcalıklar ve güçlü dijital deneyim eşliğinde karşılayan HSBC Advance’i tasarladık. Ayrıca HSBC Advance’i başta dijital olmak üzere; şube ve telefon bankacılığı dahil, servis verdiğimiz tüm kanallardan, müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkaracak şekilde konumlandırdık” dedi.

HSBC 2014 Eğitimin Değeri raporuna göre de Türkiye’deki yükselen orta gelir grubu, kendi ebeveynlerinden daha kaliteli bir yaşam sürmeyi arzularken, finansal açıdan kendilerini günlük yaşam konusunda yeterli görmekle beraber gelecekleri için hazırlıksız hissediyor. Örneğin; Türkiye’deki ebeveynlerin %57’si çocuklarının eğitimi için daha önceden birikim yapmaya başlamış olmayı dilediklerini belirtiyor.

HSBC Türkiye olarak bireysel bankacılıkta müşterilerinin ana bankası olmayı hedeflediklerini vurgulayan Turan “Bu müşterilerin günlük bankacılık ve uzun vadeli tasarruf ihtiyaçlarını karşılayan en iyi banka olmak istiyoruz. Cazip kredi ve birikim çözümleri, para yönetim araçları, benzersiz online ve mobil bankacılık platformları ile HSBC Advance müşterilerine, hem kısa hem uzun vadeli finansal planları için çok yönlü hizmet içeren bir deneyim sunuyor” dedi.

HSBC Advance’ın ayrıcalıklı dünyası

Aylık toplam en az 500 TL tutarında üç adet düzenli ödemesini HSBC Türkiye’deki vadesiz hesabından yapan müşteriler HSBC Advance’ın sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilecek. Üstelik 31 Ocak 2015 tarihine kadar HSBC Advance ile tanışan yeni müşteriler, talimatları ödendikten sonra, Samsung tablet sahibi olacak.

Günlük işlemler

– HSBC Advance Kredi Kartı ile tüm tek çekim alışverişlerde ücretsiz 6 taksit fırsatı

– HSBC Advance Kredi Kartı ile internette tüm HSBC üye işyerlerindeki online alışverişlerde yüzde 10 indirim

– Hesap işletim ücreti yok

– İnternetten, şubeden, tüm kanallardan ücretsiz EFT/Havale/Döviz Transferi

Kredi

– Ücretsiz ve %10 faiz iadeli ihtiyaç kredisi

– Her ayın ilk yedi günü 5.000 TL’ye kadar bedava Kredili Mevduat Hesabı

Birikim

– Modern Hesap ile sürekli hoş geldin faizi

– Modern Plus Hesabı ile 200 TL’den başlayan düzenli birikimlere, biriktirdikçe artan avantajlı faiz oranları

– Büyüyen Çocuk Sigortası ile aile sahibi HSBC Advance müşterilerine özel fırsatlar

– Bireysel Emeklilik Planı

Servisler

– Mobil, Tablet ve Internet bankacılığı üzerinden ‘Para Yönetimi’ uygulamaları (Harcama Analizi, Finansal Takvim, Nakit Akışı, Bütçe Yönetimi)

– HSBC Advance müşterilerine özel telefon bankacılığı hattı 0850 211 0 115

– Şubelerde ve telefon bankacılığında önceliklendirme

– Yurtdışında 10.000 USD’ye kadar acil nakit çekim

– HSBC Advance müşterilerine özel yüksek ATM nakit çekim ve kanal işlem limitleri

HSBC Advance hakkında daha fazla bilgi için 0850 211 0 115’i arayabilir, HSBC şubelerini ve advance.hsbc.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: » » »
Share
4511 Kez Görüntülendi.