logo

Kliksa, 5 Yılda 240 Milyon TL Yatırım Yapacak

mh_kliksa

Kliksa’nın Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, 2014 sonuçlarını, 2015 ve gelecek dönem planlarını 12 Şubat 2015 tarihinde düzenlenen basın toplantısında paylaştı. Toplantıda konuşan Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, Kliksa’nın bir atılım yılı olarak geçirdiği 2014’ten sonra 2015’in e-ticaret sektörünün yörüngesini değiştirme yılı olacağını söyledi. Sabancı Topluluğu’nun diğer sektörlerdeki gibi online alışverişte de öncü olacağını vurgulayan Dinçer “Sabancı Topluluğu’nun perakendedeki gücüyle eticaret sektöründe liderliğe ilerliyoruz. Kliksa olarak, doğru adımlarla ve “Sağlıklı Büyüme” hedefiyle, sektörü de büyütmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Eticaretin yörüngesini değiştirecek felsefenin “Sağlıklı Büyüme” olduğunu vurgulayan Kliksa’nın Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan “Kliksa’nın sağlıklı büyüme felsefesinin en önemli itici güçlerini ‘koşulsuz müşteri memnuniyeti’, ‘ölçüm’, ‘teknoloji’, ‘yaratıcı ve yenilikçi düşünce’ ve ‘yetkin insan kıymetleri’ oluşturuyor. Perakende sektörünün 1.52 katı büyüyen eperakende sektörünün penetrasyon oranı henüz daha düşük olduğundan, sektör büyümek için daha geniş bir alana sahip. Bu durum, internet kullanım oranlarının da sürekli artmasıyla, sektör için hesapsız büyüme tehlikesini taşıyor. Kliksa olarak, sadece ciroya odaklanan, uzun vadeli olmayan hesapsız büyüme stratejisinden hep uzak durduk. Merdivenleri koşarak çıkarken her basamağa sağlam basmak istiyoruz. Uzun vadeli perspektifi hiçbir zaman gözden kaçırmıyoruz. Bu sağlıklı büyüme anlayışımızla, e-ticaret sektörünün yörüngesini değiştireceğiz” dedi.

Nevgül Bilsel Safkan: “Gelecek 5 yılda 240 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyoruz”

Dinçer’in konuşmasından sonra yaptığı sunumda dünyanın önemli eticaret platformlarından biri olmak için yatırımın önemini vurgulayan Safkan “Türkiye’nin Amazon’u olma hedefi doğrultusunda ilerlerken; teknolojiye, markamıza ve müşteri hizmetlerine toplam 55 milyon TL yatırım yaptık. Liderliğe giden yolda çalışmalarımız ve yatırımlarımız sürecek. Yol haritamız uyarınca gelecek 5 yılda 240 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin en iyi e-ticaret takımını kurduk

Yaratıcı ve yenilikçi düşüncenin, Kliksa’nın sağlıklı büyüme anlayışının en önemli itici güçlerinden biri olduğunu vurgulayan Safkan “Türkiye’nin Amazon’u olma hedefimiz doğrultusunda ekibimizi her seviyede katılan yeni arkadaşlarımızla güçlendirdik ve Türkiye’nin en iyi eticaret takımını kurduk. Bu ekip daha da büyüyerek, Kliksa’nın hedeflerine ulaşmasını sağlayacak gerçek güç olmaya devam edecek” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
2491 Kez Görüntülendi.