logo

Multinet Up’a Türk Ortak!

mh_multinet_bt_gorsel

Up Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Catherine Coupet, Multinet Up Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev

Up Group tarafından satın alınan Multinet Up, son 5 yıl boyunca gösterdiği başarılı performansın ardından yeni bir ortaklığa hazırlanıyor. 2014 yılında gerçekleşen Meksika’daki Si Vale alımının ardından geçtiğimiz günlerde Brezilya’da Planvale adlı yemek kartı şirketini satın alarak Amerika kıtasında büyümesini sürdüren Up Group, Türkiye merkezli farklı bir gelişme stratejisi izliyor.

İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısında Up Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Catherine Coupet, halen Multinet Up’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Şevket Başev ile yüzde 50 hisse oranında eşit ortaklık ve yönetim konusunda mutabakata vardıklarını açıkladı.

Türkiye’yi Ortadoğu, Asya ve Afrika pazarlarına açılmak açısından bir üs noktası olarak gördüklerini açıklayan Coupet “Şevket Başev ile 2010 yılından bu yana pek çok alanda işbirliğimizi sürdürüyoruz. Şevket Başev, grubumuz adına Meksika’da Si Vale’nin, Brezilya’da Planvale’nin, Türkiye’de Multinet Up’ın satın alma sürecini de yöneten 3 Seas Capital Partners / IMAP şirketinin CEO’sudur. 2012 yılında kendisinden yüksek yönetim ve piyasa bilgisini Multinet Up için de kullanmasını, deneyimlerini bizlere aktarmasını istemiştik. Kendisi de teklifimizi kabul etmiş ve Yönetim Kurulu Başkanımız olmuştu. 2012 – 2015 yılları arasında Multinet Up, hem finansal teknolojilerde dünya çapında pek çok yeniliğe imza atmış, hem de cirosunu ikiye katlayarak 1.4 Milyar TL’ye çıkarmıştır. Şirketimizin halihazırda 870.000’den fazla kart kullanıcısı, 21.000’e yaklaşan kurumsal müşterisi ve 35.000’e yakın üye işyeri bulunuyor“ dedi.

“Multinet Up olarak 2015 yılında en az 2 yeni ülke pazarına giriş yapmak istiyoruz”

Multinet Up Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev ise Up Group ile birlikte uzun soluklu bir yolculuğa çıkıyor olmaktan dolayı şahsen çok heyecanlı olduğunu belirterek “3 Seas Capital Partners şirketinin Kurucu Ortağı ve CEO’su olarak benim asıl işim şirket alım, satım ve ortaklıkları. Alanımda bugüne kadar 100’ü aşkın işlem ile Türkiye’de en fazla satın alma ve birleşmede rol alan kişiyim. Ama bütün bu satın alma ve birleşmeler içerisinde hiçbirisi, benim şahsi hikâyemde Chèque Déjeuner’nin, bugünkü adı ile Up Group’un Multinet’i satın alması kadar belirleyici olmadı” dedi. Multinet Up ile ilk defa uzun soluklu ve kalıcı bir biçimde satın alma işlemini yönettiği bir şirketin yönetim kurulunda Başkan olarak görev alıp bir değişim yönettiğini belirten Başev; eşit yönetim ve ortaklık kararı hayata geçtikten sonra Multinet Up’ın önüne bir dizi yeni ve iddialı hedefler koyacaklarını söyledi. Başev “Kısa ve orta vadede Multinet Up’ı Türkiye’de özellikle kamu sektörü ve Anadolu sanayi kentlerinde yenilikçi ürün ve hizmetlerle büyütürken, Up Group ile oluşturacakları bu yeni ortaklığın en güçlü motivasyonunun Multinet Up’ı Orta Doğu, Asya ve Afrika pazarları için güçlü bir kalkış noktası, bir üs yapmak olacağına” dikkat çekerek “Multinet Up olarak 2015 yılında en az 2 yeni ülke pazarına giriş yapmayı hedefliyoruz” dedi.

www.multinet.com.tr

Etiketler: » » » » »
Share
2833 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

#

Multinet Up’a Türk Ortak!” için 1 yorum

  1. deniz : diyor ki:

    Yeni Nesil ÖKC posların 2016 yılında devlet tarafından zorunlu olarak piyasaya çıkması ve eski EFT posların atıl duruma düşmesi konusunda nasıl bir yol izleyecekler merakla takip ediyorum 35000 üye işyeri için ÖKC pos ve ciddi alt yapının değişmesi yüksek maliyetler gerektiriyor. zor günler bekliyor olacak