logo

Restoranlarda Dijital Menü Board Devri

Perakende Gıda Sektörü’nde kızışan rekabet, şirket yöneticilerinin yeni arayışlarını hızlandırdı. Herkes müşteriyi içeri çekip maliyetlerini azaltmanın yollarını arıyor. “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle hizmet verdiklerini vurgulayan Sistem 9 Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaan Akın, araştırmadan çıkan sonuçları değerlendirerek “Menü ve fiyatlar sunduğumuz teknolojik çözümlerle uzaktan anında güncellenebiliyor. Böylece, işletmeciler özel günler için fiyat teklifi ve promosyonlarını kolayca ekrana yansıtabiliyor Ayrıca bu ekranlar, marka imajını da yukarı çekiyor” dedi. Türkiye’nin yanı sıra 17 ülkede daha Perakende Gıda Sektörü’ne dijital menü board sistemi kurduklarını hatırlatan Akın, dijital menü boardların diğer avantajlarıyla ilgili olarak Uzaktan kolayca görülebilen dijital menü boardlar, tüketicinin dikkati çekilerek restorana girmesi kolaylaşıyor Dijital ekrana yansıtılan görüntüler uzaktan kontrol edildiğinden, hatalara anında müdahale edilip düzeltme imkânı sunuyor. Böylece zaman kaybı önleniyor. Restoran sahibi isterse dijital menü boardlara ürünüyle bağlantılı markaların reklamlarını da yansıtabiliyor” dedi.

Dijital Menü Board Kullanıcıları Ne Diyor?

Bünyesinde Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s gibi dört uluslararası markanın yanı sıra, kendi markası Usta Dönerci’yi barındıran TAB Gıda Dijital Pazarlama ve Teknoloji Direktörü Burak Akın, restoranlarında kullandıkları dijital menü board sisteminin yararlarıyla ilgili olarak Dijital menü boardlar AVM’lerdeki restoranlarımızda rakiplerle aramızda büyük fark yarattı. Uzak mesafeden görünen, çok kaliteli, iştah açıcı ve güzel görüntüler pozitif bir etki yaratıp satışlarımızı artırdı. Ayrıca günün değişik saatlerinde, değişik kampanyalar yapabilmemize olanak sağladı. Sistem 9’un yazılımları dâhil olmak üzere hizmet aldığımız anahtar teslim çözümlerinden memnunum” dedi.

‘Türkiye’nin global tadı’ haline gelen Simit Sarayı Bilgi Teknolojileri Direktörü Kadir Tophan, dijital menü boardlar sayesinde istedikleri bilgiye bir ‘tık’ la ulaşabildiklerini hatırlattıktan sonra sistemin diğer artıları için “Geniş bir coğrafyada ve 426 mağazamızda günde 1 milyonu aşkın kişiye hizmet veriyoruz. Dünyanın 4 kıtasındaki mağazalarımızda Sistem 9 mühendislerinin elinden çıkan S9 Vision yazılımını kullanıyoruz. Tüm mağazalardaki dijital menü boardlarımız tek merkezden yönetiliyor. Bu sayede kampanyalarımı: ve menü değişikliklerimizi dakikalar içinde ABD’den Suudi Arabistan’a, İngiltere’den Hollanda’ya ve daha birçok ülkeye merkezimiz Türkiye’den güncelleyebiliyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
2390 Kez Görüntülendi.