logo

Sosyal Sorumluluk Projesi “Gülümse” Karma Resim Sergisi Açıldı

mh_sergi_greenpark_14kasim

Bir sosyal sorumluluk sanat projesi olarak Labirent Proje ve Organizasyon tarafından gerçekleştirilen “Gülümse” adlı karma resim sergisi 14 – 27 Kasım 2015 tarihleri arasında The Green Park Otel Bostancı’da ziyaret edilebilir. Proje sergisinin açılışı 14 Kasım’da düzenlenen bir kokteyl ile yapıldı.

Sergide Ali Naki İlhan, Ali Rıza Özkale, Ayşe Delier, Aysel Kul, Azize Rodoplu, Banu Çekmez, Belgin Atalay, Birgül Anıl, Can Emed, Dilek Koç, Dalia Taş, Emel Ünlü, Esin Ateşağaoğlu, Emel Artun Büyükkalay, Esin Artun, Esra Meral Demircan, Erol Ulu, Elifcan  Arslan, Elefteria, Feriha Gökçen Özsarıkamış, Fatoş Yentürk, Funda Keskinci, Gülizar Malçok, Güler Dikme, Gül Yengin, Gülten Mordalga, Güneş Ertinan, Hayriye Kuran, İlknur Kaya, İnci Karahan, İlhan Çelikel, Metin Kar, Meltem Aksay, Mürrüvet Habalı, Nazlı  Toaç, Meltem Uzgan, Nermin Kamışoğlu, Nergis Orhon Soydaner, Nihal Güres, Nuray Solmaz Şahin, Nesrin Bal, Nil Cansoy, Nilgün İzmir, Nuray Solmaz Şahin, Neşe Kalınbacak, Nuri Sezer, Oya Şener, Özlem Bayram, Özlem Güngör, Pervin Özen, Pervane Hasanoglu, Recep Usta, Ruhsar Karaoğlu, Sibel Talas, Semahat Çin, Saliha Karslı Yücel, Süeda Ergüm, Saliha Bali, Sevinç İlericiler, Tariyel Hasanoglu, Tülay Yılmaz, Tomris Kaymas, Tülin Çilekci, Ufuk Şenses, Yonca Şentürk, Yasemin  Zanbak, Yeşim Kurt, Yurdagül Yıldırım, Zihniye İlhan, Zeynep Dalkılıç ve Zerrin Bayrak’ın eserleri yer alıyor.

Serginin projelendirmesini ve küratörlüğünü üstlenen Jeyan N. Bekar, organizasyonun sorumluluğunu ressam Pervin Özen ile paylaşmaktadır. İki sanatçı “Labirent Sanat Projeleri ve Organizasyonu” adı ile atölye çalışmalarına devam etmeyi ve projelerinin  çaplarını büyüterek ses getirecek etkinlikleri gerçekleştirebilmeyi hedefleyerek, sosyal sorumluluk proje ortaklığında uluslararası kapsamda tüm sanatsever ve sanatçıları buluşturan daha büyük projelere imza atmak istediklerini de belirttiler.

Eserleri ile 75 sanatçının ve sanatseverin yer aldığı gezici sergiye Dali Yapįm “Safdirikler” filmi  ile destek vererek projedeki yerini aldı. Dali Yapımın sahibi D. Ali Erşen, yönetmenliğini yapmış bulunduğu,  senaryosu Birsen Şimşek’e ait olan  film ile MS Derneği yararına yapılacak olan bu eğitim seminerleri projesine  yapım şirketi olarak medya sponsorluğunda destek vermiş olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Projenin amacı Hasta Bakımı konusunda interaktif etkinlikler ile doğru bakımın önemine dikkatlerin çekilmesini ve hastaları ve refakatçileri bir araya getirecek dinlence projelerinde  eğitim ile refakatçilerin yükünün hafifletilmesine yönelik çalışmaların ve uygulamaların hayata geçirilmesidir. Organizasyondan elde edilecek bağış gelirinin tamamının proje doğrultusunda MS Hasta Bakımı Eğitim  Seminerlerinde  kullanılması hedeflenmiştir.

Gezici sergilerin ilk durağını  5 – 29 Kasım 2015 tarihleri arasında Centre Culturel Anatolie  La Fayatte- Paris’te gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten  organizasyon yöneticileri, Adana, Antalya, İzmir’de ön görüşmeleri tamamladıklarını da söylediler.

Adres: Greenpark Bostancı Ali Nihat Tarlan Cd. Ertaş Sk. No: 16 Bostancı Oto Sanayi Sitesi Arkası   İçerenköy – Ataşehir / İstanbul

Etiketler: » » » »
Share
5684 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

#

Sosyal Sorumluluk Projesi “Gülümse” Karma Resim Sergisi Açıldı” için 1 yorum

  1. Jeyan Bekar : diyor ki:

    Sanat dostu sevgili Aykut Altindag, “guluMSe ” Disiplinlerarasi Sanat Etkinligimize katiliminiz ile bizi onurlandirarak etkinligimize gostermis oldugunuz ilgi ve desteklerinize tum ekip arkadaslarim adina cok tesekkur ederim.