logo

Suya Düşen Telefonunuz Tatilinizi Zehir Etmesin!

mh_cepkask_telefon_gorsel

Sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte tatilin en güzel anlarının fotoğraflanması ve kayıt altına alınması isteğine, internette paylaşılma da eklenince, deniz tatilinin en mağdur teknolojik cihazlarının başında cep telefonları geldi. Binlerce lira verilerek satın alınan cep telefonlarının sıvıyla temas etmesi garanti kapsamına da girmeyince birçok kullanıcının tatili hasarlarla gölgelendi.

Yaz aylarında görülen kullanıcı hatalarının başında sıvı temasının geldiğini ifade eden Cepkask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç Cep telefonlarının sıvı teması genel olarak; fotoğraf çekme merakı, cepte unutularak suya girme talihsizlikleri ve arkadaş şakaları yüzünden kaynaklanıyor. Sıvı teması kullanıcı kaynaklı hasarlar arasında olduğu için garanti kapsamına da girmiyor. Fakat bu gibi durumlarla karşılaşanlar için bizim çözüm önerimiz güvence hizmet paketleri. Bu paket sayesinde deniz tatillerinde gönül rahatlığı ile selfie çekilebilir, yaşanılan anlar kayıt altına alınabilir dedi.

Sıvı Temasına Maruz Kalan Cep Telefonlarına İlk Yardım Önerileri

Cep telefonların sıvı ile temasından sonra ilk olarak yapılması gerekenlerle ilgili olarak Gülgeç “Sıvı ile temas eden telefonlar ilk olarak hemen kapatılmalı ve telefonun bütün parçaları birbirinden ayrılarak (SİM Kart, SD Kart, Batarya) hava teması ile kurumasını sağlamak gerekiyor. Telefonun içine sıvının girebileceği kulaklık girişi ve şarj girişi gibi yerlerden suyun tahliye edilmesini sağladıktan sonra da bir tabak pirincin içerisinde 48 saat kadar bekleterek açabilirsiniz. Fakat bu süre sonunda telefonunuzda hala nemlenme mevcut ise tamamıyla kuruyana kadar bekletmenizi tavsiye ediyorum” dedi.

Gülgeç, garanti dışı kalan kullanıcı hatalarına yönelik olarak cep telefonlarını riske atmadan tek tıkla güvence altına alına bilineceğini söyledi. Gülgeç “Cep telefonlarınızı tek tıkla www.ekask.com.tr’den güvence altına alabilir, gönül rahatlığı ile selfielerinizi güvenli bir şekilde çekilebilirsiniz” dedi.

Etiketler: » »
Share
969 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?