logo

“Televizyon Teknolojilerine Doping Etkisi” İle Bakış Açınız Değişecek

mh_atif_unaldi_kitap

Teknolojinin geldiği nokta kuşkusuz herkes için merak uyandırıyor. Telefon, bilgisayarlar ve televizyondan sonra hızla hayatımızı değiştiren, en az bunlar kadar hayatımıza yerleşen “televizyon teknolojileri”… Artık evimizde televizyonda sadece dizi, film ya da program izlemekle kalmıyoruz, oyun oynuyor, farklı uygulamaları ekrana taşıyabiliyor, sosyal medyaya ulaşabiliyor ve internetin sunduğu sonsuz bilgi kaynağına doğrudan erişebiliyoruz.

Peki neydi bu kullanıcılara yepyeni bir dünyanın kapılarını açan minik kutular? Hep duyduğumuz OTT TV aslında ne demekti? Gazeteci, yazar ve eğitmen Atıf Ünaldı’nın kalemiyle, hayat bulan “Televizyon Teknolojilerine Doping Etkisi” adlı kitap bu sorunun yanıtını veriyor. IPTV ile başlayan televizyonun, internet ile buluşması ve dönüşümü kitapta en yalın haliyle aktarılıyor. IP TV ile başlayan ve OTT TV olarak bugünkü şeklini alan teknoloji ile hem televizyonun interaktif bir mecra olması ve hem altyapı hem de görünen yüzündeki değişiklikler kullanıcıya açıklayıcı bir dilde anlatılıyor.

Ayrıca ikinci ekran uygulamaları, televizyonunu interaktif yapmak amacı ile kullanılan bütün yan mecraları da bu kitabın ilgi çeken başlıkları arasında. Sektörün öncü isimlerinden Millenicom’un desteği ile hazırlanan ve kaynak niteliği taşıyan kitap teknoloji tutkunların arşivinin bir parçası olmaya aday.

Kitap Amazon üzerinden satışa sunulmuştur. http://tinyurl.com/atifunaldicomtr7 adresinden kitaba ulaşabilirsiniz.

Atıf Ünaldı Hakkında

1973 yılında doğan Ünaldı Boğaziçi Üniversitesinde Fizik Bölümü’nde eğitim aldığı yıllarda Türkiye’de ilk kez BBS sistemini kurarak, Türkiye’deki ilk internet ağını oluşturmuştur. 1992 yılında başladığı yayıncılık serüveninde Radyo D, Kanal D, BRT, Technology Channel, İnfoKarma ve Kral Tv gibi önde gelen gibi medya kuruluşlarında programcılık ve yöneticilik yapmıştır. Onlarca portalin ve teknoloji yayınının temellerini atan Ünaldı, Televizyon Yayıncılığı ve İnternet Yayıncılığının etkileşimiyle oluşan IPTV alanında önemli çalışmalar gerçekleştirirken; IPTV’nin tanıtımına yönelik seminerler, paneller konferanslar düzenleyerek Türkiye’de IPTV bilinci oluşmasına katkıda bulunmuştur. IPTV Teknolojisinin yakın gelecekte Türkiye ve Dünya yayıncılığı için önemli bir güç olduğunu belirtirken IPTV Derneğinin Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir. Atıf Ünaldı, Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının danışmanlığını yaparak internet ve e-iş konularında stratejilerini belirliyor, akademisyen kimliğiyle Marmara Üniversitesi ve Okan Üniversitesinde dersler veriyor, TRT Radyo’da Sosyal Medyayı konuşuyor ve internet alanındaki yeniliklerin fikir öncüsü olmaya devam ediyor. Atıf Ünaldı’ya http://atifunaldi.com.tr adresinden veya Amazon yazar sayfasından http://www.amazon.com/author/atifunaldi ulaşabilirsiniz.

Etiketler: »
Share
611 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?