logo

Travelshop Turkey, Tanzanya’da Uluslararası Turizm Zirvesi Düzenledi

Travelshop Turkey, Afrika’nın incisi Tanzanya’da düzenlediği Uluslararası Turizm Zirvesi ile dikkatleri üzerine çekti. İlk defa Afrika’da Uluslararası Turizm Zirvesi’ni düzenleyen Travelshop Turkey kıtaları birleştirmeye devam ediyor.

Travelshop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender “Dünya Turizm Sektörü’nde kıtaları bir araya getiriyoruz. Workshop Travelshop’un organizasyonu dahilinde gerçekleşen etkinlik, Tanzanya’nın turizm potansiyelini keşfetmek isteyen 50’den fazla ülkeden 500’e yakın katılımcıyı bir araya getirdi. Travelshop Turkey, daha önce yurtdışında çeşitli turizm kategorilerinde konferanslar ve B2B workshop’lar düzenlemiş ve Türkiye’nin içinde de önemli fuarların alt yapısına katkıda bulunmuştu. Şimdi ise yeni ve güçlü projesi olan Uluslararası Turizm Zirvesi’ni Tanzanya’da gerçekleştirerek büyük bir başarı elde etti ve bu başarıyı farklı ülkelerdeki zirvelerle taçlandırmaya hazırlanıyor” dedi.

2010 yılından itibaren Travelshop Turkey kıtaları birleştirmeye devam ediyor!

Travelshop Turkey Kurucu Başkanı Murtaza Kalender, etkinliğe 50’den fazla ülkeden 500’e yakın turizm firması ve tur operatörünün katılım sağladığını belirtti. Ayrıca, etkinliğe Turizm Sektörü’nün önde gelen isimlerinin de katıldığı bilgisini paylaştı. İstanbul Turizm Derneği Başkanı Murtaza Kalender, Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Birliği Kurucu Başkanı Kitzia Morales, Uluslararası Ekoturizm Topluluğu Kurucu Başkanı Jon Bruno ve Tanzanya Turizm Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan Imani Richard Nkuwi gibi uzman isimler, katılımcılara turizmin gelecek 10 yılının planlarını ve etkileşimini sunarak değerli bilgiler paylaştılar.

Bu etkinlik, Travelshop Turkey’nin uluslararası alanda etkinlik düzenleme konusundaki lider konumunu pekiştirmesi açısından büyük önem taşıyor. Travelshop Turkey ve Workshop Trvaleshop ekibi, gelecekte de farklı coğrafyalarda benzer etkinlikler düzenleyerek Turizm Sektörü’nün gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirttiler.

Kalender “Yapmış olduğumuz etkinliğin katma değeri çok yüksek çünkü etkinliğimizde dünyanın önde gelen turizm liderlerinin konferansları ile birlikte b2b network çalıştayı yaparak en az 5000 ikili görüşme sağlıyoruz. Devamında ise organize etmiş olduğumuz fam trip ile bölgenin yerinde en iyi şekilde tanıtılmasını sağlıyoruz. Bununla belirtmek isteriz ki dünya Turizm Sektörü’nde tekiz ve lideriz. Yapmış olduğumuz bu faaliyetlerimiz, Türk turizminin de organik, doğal ve etkili tanıtımını yapmaktadır” dedi.

Etiketler: » »
Share
112 Kez Görüntülendi.