logo

Türk Telekom Grubu Isparta’da Çağrı Merkezi Açtı

mh_turk_telekom_isparta_cagri_merkezi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, Isparta Valisi Vahdettin Özkan

Türk Telekom Grubu Isparta Çağrı Merkezi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Isparta Valisi Vahdettin Özkanın katıldığı törenle 7 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açıldı. Isparta ve çevresinde 200’ün üzerinde kişiye istihdam olanağı sağlayan Isparta Çağrı Merkezi, bölge ekonomisinin ve nitelikli insan kaynağının gelişimine de katkıda bulunacak.

Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan AkdemirTürk Telekom Grubu olarak, yeni entegre yapımızdan aldığımız güç ve Türkiye’nin teknolojik geleceğini şekillendirme vizyonumuzla, hizmet ve yatırımlarımızı zenginleştiriyoruz” diyen, “Grup olarak çağrı merkezi yatırımlarını çok önemsiyoruz. Çünkü çağrı merkezlerimizin her birini, Anadolu’nun dört bir yanında istihdam yaratan, gençlerimizin bulundukları şehre olan bağlılığını artıran önemli birer hizmet noktası olarak görüyoruz. Amacımız çağrı merkezleriyle yarattığımız istihdamı ülke çapında daha da arttırmaktır” dedi.

Çağrı merkezlerinde hedef 2023 yılında 400 bin istihdam

Çağrı merkezlerinde Türk Telekom Grubu olarak, sektör ortalamasının üzerinde büyümeye imza attıklarına dikkat çeken Akdemir “Türkiye’de son 13 yıldır istihdam yaratma konusunda atılan adımların temelinde, yatırım coğrafyasını genişletme ve sadece çalışan için değil, içinde bulunduğu ekosistem için de değer yaratma vizyonu bulunuyor. Yatırımlarımızı planlarken bu çaba ve vizyon bize ışık tutuyor, ilham veriyor. Çağrı merkezi yatırımlarımız, imkanlarımızı Türkiye’de istihdamın artırılmasına ve ülkemizin kalkınmasına yönelik projeleri hayata geçirmek için seferber ettiğimizin en somut kanıtıdır. 2023’te Türkiye’nin çağrı merkezi istihdam hedefi 400 bin kişi. Bu hedefe ulaşılmasına katkı sağlamak üzerimize düşen bir sorumluluktur. Biz bu sorumluluğu yerine yetirme konusunda istekli ve hazırız” dedi.

200’den fazla kişiye istihdam sağlayacak

Isparta’nın en üstün kalitede hizmete layık bir şehir olduğunu vurgulayan Akdemir Grubun Isparta’daki varlığının bu şehrin gelişimi ve ekonomisine hız kazandıracağını inanıyorum. Bugün açtığımız çağrı merkezimizle Isparta ve çevresinde 200’ün üzerinde istihdam yarattık. Aileleriyle birlikte 600’den fazla kişinin hayatına dokunuyoruz. Türkiye’nin 24 farklı bölgesinde yaklaşık 7 bin müşteri temsilcisiyle, müşterilerimizin memnuniyeti için çalışıyoruz. Bugün Isparta’nın da bu bölgeler arasında yer almasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Açılan bu yeni merkezle Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren çağrı merkezlerimizde edindiğimiz birikim ve deneyimi Isparta’ya da taşıyacağız” dedi.

Lütfi Elvan: “Hedefimiz 5 yılda 400 bin çağrı merkezi çalışanı”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan Bugün hem bizim hem de Isparta için son derece önemli bir gün. Çünkü bugün yeni bir iş ve aş kapısı açıyoruz. 210 kardeşimiz şu anda çağrı merkezinde çalışmaya başladı. Bu 210’u birkaç ay içinde 400’e, yılsonuna doğru da 1000’e çıkarmayı hedefliyoruz. Burada bacasız bir fabrikanın açılışını gerçekleştirdik. Türkiye’de bilgi ve iletişim teknolojileri alanında inanılmaz bir rekabet, hızlı bir büyüme ve gelişim var. Türkiye’de 100 bin civarında vatandaşımız çağrı merkezlerinde istihdam edilmiş durumda. Bizim hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde çağrı merkezlerinde çalışan kişi sayısını 400 bine yükseltmektir” dedi. Isparta çalışanların yeni açılan çağrı merkeziyle Türkiye’nin her köşesine uzanacağını, Hakkari’den, Erzurum’dan, Van’dan, Edirne’den, Kırklareli’nden gelen telefonları cevaplayarak hizmet sunacağını vurgulayan Elvan Bu sektörün önümüzdeki yıllarda daha fazla canlanacağını umuyorum. Isparta’ya böyle bir değeri kazandırmaktan memnunuz” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
1206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?