logo

Yellow Pages ve Duda İş Ortaklığı Yapıyor

jenerik_el_sıkisma_3

Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte KOBİ’ler için dijital dünya yolculuğu da hızlandı. Dijital haritalarda var olmanın zorunluluğuyla birlikte haritalarda aradığı yeri bulan müşterinin detaylı bilgi için doğrudan firmanın web sitesini ziyaret ettiği göz önüne alındığında firmalar için web sitesinin varlığı artık kaçınılmaz. Hatta sadece web sitesinin varlığı yeterli değil. Google’ın geçtiğimiz Nisan ayında mobil uyumlu sitelere arama sonuçlarında öncelik vereceği duyurusuyla birlikte mobil cihazlarda görüntülenebilen bir websitesine sahip olmak da öncelikler arasına girdi. Özellikle arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak ve müşterilere doğrudan ve daha hızlı ulaşmak isteyen KOBİ’ler için güncel, güvenilir, mobil uyumlu ve ulaşılabilir fiyatlara web sitesi sahip olma ihtiyacı arttı.

Veri tabanında 840 binden fazla firma datası Yellow Pages, yıllardır Türkiye’de coğrafi konumlaması doğru yapılmamış, yani enlem-boylamı doğru saptanmamış KOBİ bırakmamak hedefiyle çalışıyor. KOBİ’lerin Google, Apple, Bing, Yelp gibi dijital haritalarda doğru yerde olmasını sağlıyor. Tüm bu deneyimi ile KOBİ’lerin “Benim de işimi, hizmetimi anlatan düzgün bir web sitem olsun” ihtiyacına kulak veren Yellow Pages dijital pazarlama uzmanlığının bir parçası olarak web sitesi çalışmalarına hız kazandırdı.

Duda, Türkiye pazarı için altyapısını yerelleştirdi

Bu kapsamda yeni bir işbirliğine imza atan Yellow Pages, Kuzey Amerika ve Avrupa’da KOBİ’lere özel websitesi çözümleri sunan Duda ile anlaştı. Palo Alto-Silikon Vadisi’nde konumlanan Duda, 2010 yılında bütçesi sınırlı ve teknoloji konusunda geniş ekiplere ve imkanlara sahip olmayan küçük ve orta ölçekli firmalara hizmet vermek üzere kuruldu. Bugün AT&T, Yahoo, Google, Homestead, OpenTable ve Dreamhost gibi büyük oyuncuların işortağı olan Duda, halen 5 milyonun üzerinde siteyi barındırıyor.

Türkiye pazarına büyük ilgi gösteren ve inanan Duda, işbirliği kapsamında altyapısını da Türkiye pazarının özelliklerine göre lokalize etti. Yellow Pages bu işbirliği kapsamında, Duda’nın deneyimi, teknolojik üstünlüğü ve uygun fiyatları ile KOBİ’lere çok önemli avantajlar sağlayan bir hizmet sunacak.

İşbirliği kapsamında Yellow Pages bünyesinde kurulan, proje yöneticileri, tasarımcılar ve yazılımcılardan oluşan özel ekip de web sitesi hizmeti alan KOBİ’lere dijital pazarlama danışmanlığı yapacak ve web sitelerini yönetecek.

Hızla gelişen Türk KOBİ’lerine inanıyoruz

Duda CEO’su Itai Sadan, Yellow Pages ile Türkiye’de gerçekleştirdikleri yeni işbirliğinden heyecan duyduklarını ifade ederek ‘’KOBİ’lerin dijital varlıklarını gösterebilmeleri için en yeni teknolojiye ve kullanımı kolay araçlara ulaşabilmelerini sağlayabileceğimiz bir pazara ulaşmak bizim için mükemmel bir fırsat’’ dedi. Sadan, gelişen Türkiye KOBİ pazarına güvendiklerinin altını çizdi.

Türkiye’de mobil uyumlu, profesyonel ve güvenilir websitesi olmayan KOBİ kalmayacak

Yellow Pages Genel Müdürü Semin Özmoralı “KOBİ’ler için dijitalin ve mobilin artan önemini yakından izleyen bir firma olarak, uzun bir süredir bu konuda gelişmiş ama KOBİ’lerin bütçelerine uygun bir teknoloji partneri arıyorduk. Duda, bu açıdan yepyeni bir kapı açtı bize. Kuzey Amerika ve Avrupa’da KOBİ’lere özel websitesi çözümleri, bu konudaki deneyimi, tartışmasız teknolojik üstünlüğü ve fiyat avantajı, bu yeni hizmetle birlikte Türk KOBİ’lere ulaştırdığımız en önemli farklılıklar. Hedefimiz, Türkiye’de mobil uyumlu, güvenilir bir websitesi olmayan KOBİ bırakmamak. Başta akıllı telefonlar ve tabletler olmak üzere tüm ekranlarla uyumlu, profesyonel bir websitesine sahip olmak, esnaf için, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hayal ya da ulaşılmaz bütçelerle değil artık. Bizim hedefimiz de bu imkanı, Türkiye’nin dört bir yanındaki KOBİ’lere en hızlı şekilde ulaştırmak…” dedi.

Etiketler: » »
Share
1727 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

#

Yellow Pages ve Duda İş Ortaklığı Yapıyor” için 1 yorum

  1. Daren Cankut : diyor ki:

    Dudanın turkçe arayüzü yok , ve fiyat 1200 TL den yapılıyor. Dudanın kensi sitesinde 100 usd yıllık. Kobiler sandığınızdan daha akıllı