logo

Yerli e-Ticaret Platformu Globalpiyasa Büyümesini Sürdürüyor

Globalpiyasa.com, Sanayi kenti Kocaeli’nin geldiği noktayı kamuoyuna aktarmak, işbirliği imkanlarını geliştirmek için düzenlenen 2-5 Kasım 2017 tarihlerindeki SANTEK Fuarı’nın katılımcıları arasındaydı. Yaklaşık beş yıl önce yola çıkan firma e-ticaret platformu olarak Ekonomi Bakanlığı’nın onayını almaya başardı.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyesi Kadir Deceli ile kariyer.net kurucu ortaklarından Sungur Ilgaz’ın birlikte kurduğu globalpiyasa.com Ekonomi Bakanlığı’nca uygulanan yüzde 80’lik toplu üyelik desteğinden faydalanan akredite bir e-ticaret platformu olarak yolunu devam ediyor.

Platform ile ilgili açıklama yapan Kurucu Ortak Kadir Deceli şu noktaların altını çizdi:

Hedefimiz ihracatı artırmak. Bu yüzden Ekonomi Bakanlığı globalpiyasa.com’u inceleyerek onaylı e-ticaret siteleri arasına aldı.

Onaylı e-ticaret sitelerine, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi gibi işbirliği kuruluşlarınca sağlanan ve en az 250 firmayı kapsayan toplu üyeliklerde bakanlık % 80 oranında destek veriyor.

Bunun için akreditasyon koşullarını sağlamak, teknik alt yapı ve ziyaret trafiği gibi kriterlere uymak gerekiyor.

– Bu başarıldı, globalpiyasa.com üstün teknolojisi ve tüm ziyaret trafiği kriterleriyle artık ihracatçı firmaların çözüm ortağı. globalpiyasa.com’a üye olan firmalara KOSGEB tarafından da en az yüzde 50 oranında üyelik desteği veriliyor.

Şu anda 20 binin üzerinde kullanıcı firma ve 2.5 milyon yıllık ziyaretçisi ile bir dünya platformu görünümündeyiz. Biz Türkiye’nin dünyadaki dijital sanal fuarı, e-pazar yeri ve ürün arama motoru olarak bir ihracat platformuyuz. Daha ileri hedefler için teknolojik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Globalpiyasa.com teknolojisi şimdiden Avrupalı rakiplerimizce yakından izleniyor.

Globalpiyasa.com platformunda bir milyona yakın endüstriyel ürün var. Bu ürünler yüzlerce ürün kategorisine dağılmış durumda. Bu, Türkiye bir yana Avrupa için de inanılması güç bir rakam. Söz konusu olan perakende ürün değil, ihracat ürünü, üretimden gelen ürün, dünya raflarında yerini almayı bekleyen ürün. Bu Türkiye’nin de gücünün bir ifadesi..

Yaklaşık beş yıl önce Kocaeli Sanayi Odası’nda bir meclis toplantısında filizlenen ürün arama motoru fikri “Türkiye’nin Ali Babası Kocaeli’den doğuyor” değerlendirmelerine sebep oldu. Doğal olarak karşılaştırmalar yapıldı. Sürekli mühendislerimize güvenilmesi gerektiğini, milli bir teknolojik duruşun gerekli olduğunu vurguladık.

– Aradan geçen sürede milli ve yerli e-ticaret platformu sloganıyla 2023 ihracat vizyonuna katkı sağlayan globalpiyasa.com’un başarısı tescillendi ve bu süre zarfında globalpiyasa.com yabancı e-ticaret siteleri karşısında teknolojisi ve yenilikçi yapısıyla zirveye taşındı.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık tarafından da ziyaret edilen globalpiyasa.com standına ilgi büyüktü. Standı ayrıca Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü ve TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürü Orhan Çömlek de ziyaret etti.

Globalpiyasa.com 2017 yaz ortasından beri Kocaeli Sanayi Odası ve OSTİM Organize Sanayi Bölgesinin Ekonomi Bakanlığınca onaylanan dış ticaret projelerini yürütüyor. Her iki bölgeden toplamda 3000 firmanın saha çalışmaları ile taranması, belirleyici ürünleri ve ilgili anahtar sözcüklerle e-ticaret platformuna dahil edilmeleri bekleniyor. 

Etiketler: » » » »
Share
915 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

#

Yerli e-Ticaret Platformu Globalpiyasa Büyümesini Sürdürüyor” için 2 Yorum

  1. Bora Baran : diyor ki:

    Peki biri bana söyleyebilir mi bu isimle nasil ihracat yapacaksiniz ??? Yabanci adam globalpiyasa diye nasil yazacak. Yurdumun parasi yine ihracat hevesiyle bosa gitmis. Cepten bakayim dedim resimler buyumuyor bile. Hayal edip mi alacaz.

    Pekii Sayin Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü ve TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürü Orhan Çömlek siz bu siteye hic girip baktiniz mi siz de mi demediniz bu isimle sizi nasil bulacaklar diye… Bu destek tam olarak nereye gidiyor. acaba merak ettim.

    Alibaba nin ne okdugunu bilmedwn Alibaba ya nasil fakip oldunuz. Yillik 2.5 milyon trafik var demissiniz ( yok boyle birseyde hadi yuttuk diyelim ) bu Alibaba daki 1 saatlik trafige denk geliyor bilginiz olsun…..

  2. Bora Baran : diyor ki:

    Yine ben soylemeyi unuttum sitedd baktigim urunlerin cogu yabancı urunlerdi.. biraz ironik degil mi..