logo

Akıllı Gözlüklerle Hayat Daha Eğlenceli Olacak

mh_quadro_akilli_gozluk

Quadro, güneş gözlüğü formundaki Akıllı Gözlüklerini Nisan ayında satışa sunacağını duyurdu. 13 Nisan 2015 tarihinde satışına başlanacak olan Quadro Akıllı Gözlükler ile 15MP ye kadar fotoğraf çekebilecek, 1080P formatında video kaydedebilecek ve bunları yaparken müzik dinleyebileceksiniz. Bluetooth ve Wi-fi bağlantı seçeneklerine sahip gözlüklerle gözlüğünüzdeki görüntüyü telefonunuz üzerinde Live Stream takip etmek ya da görüşmelerinizi gözlüğünüzle yapmanız mümkün olacak. Hatta gözlüğünüzü PC’ye bağlayıp web-cam olarak kullanmanız bile mümkün. Model seçeneğine göre 4-6 saat arasında kullanım imkanı sunan gözlüklerle bu yaz çok daha eğlenceli geçecek gibi görünüyor. Gözlük serisi farklı görünüm özelliklere sahip olmakla beraber 4 farklı model ile satışa sunulacak.

Türk halkının teknolojiye olan ilgisi yüksek olsa da, ne yazık ki geçtiğimiz yıllarda bu konuda yeterince yerli Ar-Ge ve markalaşma çabasının olmaması piyasada dev bir boşluk yarattı. Özellikle geçtiğimiz yıllarda bu alanda yer almak isteyen firmaların, tüketicinin taleplerinin karşılayamaması akıllarda yerli mala karşı negatif bir imaj oluşturmuştu. Quadro, Giyilebilir Teknoloji ürünleriyle bu algıyı tamamen değiştiriyor.

Hızla değişen teknoloji dünyasında 1 yıl önce popüler olan teknolojiler kısa sürede tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamayacak hale geliyor. Bu devirde inovasyon ve Ar-Ge, tüketicinin ihtiyaçlarını canlı tutabilmek için şirketlerin ellerindeki en iyi silahlar. Akıllı telefon ve tabletlerden sonra tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak için akıllı saatler, akıllı bileklikler ve akıllı gözlükler de önemli hale geldi.

Tesla Teknoloji’nin oluşturduğu Quadro markası, ülkemizde bilgisayardan, giyilebilir teknolojilere kadar birçok konuda ürünler üretiyor ve özellikle “Giyilebilir Teknoloji” ürün yelpazesini büyük bir hızla geliştiriyor.

Akıllı Gözlüklere çok az kaldı

Google tarafından, Akıllı Gözlük ürünleri içinde en gelişmiş ürün kabul edilen Google Glass projesinin iptal edildiği yakın zamanda duyurulmuştu. “Akıllı gözlükler piyasaya çıkmayacak mı ?” diye beklerken bu konuda çalışmalar yapan Quadro Akıllı gözlük modellerin satışına çok yakında başlayacağını duyurdu.

Tüketicinin Giyilebilir Teknolojiler ile ilgili beklentileri yüksek. Büyük markalarsa, rekabet dolasıyla tüketicinin istediği tüm özellikleri tek bir üründe sunmuyor. Quadro akıllı saat ürünleri, Türk kullanıcılarının isteklerine cevap veren özellikleriyle kısa sürede pazarda büyük bir yere sahip oldu.

Quadro’nun bu hızlı yükselişin arkasında bulunan en büyük yatırımsa, büyük markaların es geçtiği bir boşluğu doldurmasıyla yaşandı. Büyük markalar, rakiplerini pazarda güçsüzleştirmek için sadece kendi ürünlerine uyumlu akıllı saatler sunarken, Quadro piyasadaki tüm akıllı telefonlarla entegre şekilde çalışabiliyor.

Quadro Smart Glass 3HD Özellikleri;

Kayıt Açı Aralığı                    : 142 Derece Geniş Açı Kamera

DV Kayıt Kalitesi                   : 1920*1080P  (MT0330 Lens)

Video Formatı                       : MOV H264

Fotoğraf Çözünürlüğü           : 4352*3264 (14M Pixel)

Kayıt Hızı                               : 30 fps

Bluetooth                              : Bluetooth 4.0

Wireless                                : 802.11b/g/n

Bellek                                    : 32GB’a kadar MicroSD TF Kart Desteği

Kullanım Süresi                     : 4 Saat (Tam şarj ile)

Gözlük Rengi                         : Siyah

Cam Rengi                            : Polarized UV400 protection Siyah (Sarı, Mavi, Şeffaf, opsiyonlar)

Cam Değiştirme                   : Var

Kutu İçeriği                           :  Taşıma Kutusu, Kullanım Kılavuzu, USB kablo, Şarj Cihazı, Temizleme bezi

Etiketler: » » » » » » »
Share
2608 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?