logo

Skal International İstanbul Üyeleri Aylık Geleneksel Öğlen Yemeğinde Buluştu

mh_skal_international_istanbul

Skal International İstanbul Kulübü’nün her ay geleneksel olarak düzenlediği öğle yemeği, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, Skal International geçmiş dönem dünya başkanı Hülya Aslantaş ve Skal Türkiye Federasyon Başkan Yardımcısı Faik Alsaç’ın katılımıyla 28 Mayıs 2015 tarihinde Point Hotel Barbaros’da gerçekleşti.

120 üye ve misafirin katılımıyla düzenlenen etkinlikte Skal International İstanbul Başkanı Feza Solaklar, As Başkan Bahar Birinci, Genel Sekreter Ata Eremsoy, Yönetim Kurulu Üyelerinden Ayşe Önen ve Selma Tatar yer aldı.

Yönetim Kurulu ve üyelerin Skal toast’uyla başlayan yemek Feza Solaklar ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün konuşmasıyla devam etti.

Point Hotel Barbaros’un ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte söz alan Solaklar “Skal International İstanbul Kulübü olarak Nisan ayında İstanbul Ticaret Üniversitesi ile birlikte İstanbul Turizminin Sorunları ve Çözümleri konulu sempozyum düzenledik. Aynı zamanda Çanakkale Savaşı’nın 100.yılı sebebiyle Avustralya ve Yeni Zelanda’dan gelen Skal üyelerinin katılımıyla 100. Yıl Anma Gecesinde buluştuk ve Anzak Skal Kulüpleri ile İstanbul, Ankara ve Troy kulüplerinin kardeşlik anlaşmalarını imzaladık” dedi. Solaklar, 18 yıldır kesintisiz her yıl düzenlenen “Turizmde Kalite -Skalite Ödül Töreni”nin adaylık sürecinin 10 Haziran – 31 Ağustos 2015 tarihleri arası olduğunu ve bu yılki detayların yakın dönemde paylaşılacağını belirtti. Solaklar, Skal’ın bu ayki toplantısına ev sahipliği yapan Point Hotel Barbaros Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Özbek’i Galatasaray yönetimindeki yeni görevi sebebiyle tebrik etti, Dursun Özbek nezdinde otelin Genel Müdürü Cihan Yılmaz’a ve tüm otel çalışanlarına Skal International Kulübü adına teşekkür etti.

Mayıs ayı öğle yemeğinde konuşma yapan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, 5 yıllık stratejik planlarında yer alan turizme direkt ve dolaylı etkisi olacak projeleri açıkladı; Skal İstanbul Kulübü ile beraber çalışma grupları oluşturarak Şişli’de Turist Dostu TaksilerveTurizm Zabıtası projeleri de dâhil olmak üzere, Skal International İstanbul Kulübü ve Şişli Belediyesi arasında uzun süreli işbirliklerine ve ortak projelere imza atmayı arzu ettiklerini belirtti.

Yemekte Skal International İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Feza Solaklar, Boyut Yayın Grubunun Cihannüma kitabını Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye takdim ederken, Point Hotel Barbaros Genel Müdürü Cihan Yılmaz’a da Boyut Yayın Grubunun Kemal’in Türkiye’si adlı kitabını hediye etti.

www.skalistanbul.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1685 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?