logo

UberTEKNE İle Boğaz’da Hızlı ve Keyifli Ulaşım

mh_ubertekne

Teknoloji firması UBER, İstanbul için sunduğu güvenli ve konforlu ulaşım alternatiflerine bir yenisini daha ekledi. Yeni hizmeti UberTEKNE ile Boğaz’da kullanımı kolay, hızlı ve keyifli ulaşım mümkün olacak.

UBER, İstanbul Boğazı’ndan özel sürat teknesi çağırabilmek için lüks deniz taşımacılığı firması Navette – Tezman Holding işbirliği yaparak UberTEKNE servisini başlattı.

İstanbul’da UberTEKNE’yi ilk olarak yazar, sunucu, Wellness Eğitmeni Ece Vahapoğlu ve gazeteci, yazar Onur Baştürk deneyerek UberTekne’nin Rider zero’su oldular. UBER uygulaması üzerinden çağırdıkları teknelere binip, Boğaz’ın eşssiz manzarası eşliğinde trafiğe takılmadan, istedikleri yere ulaştılar.

UBER uygulamasının içine dahil olan UberTEKNE, diğer Uber hizmetleri gibi kullanılacak ve mesafeye göre ücretlendirilecek. 7-10 kişi kapasiteli teknelerle verilecek hizmet için yaklaşık Bebek-Kandilli arası 50-60 TL, Ortaköy-Kuzguncuk 50-60 TL, Çırağan-Ataköy 390-410 TL talep edilecek. Kullanıcılar, diğer Uber hizmetlerinde olduğu gibi ücret bölüş seçeneği ile tek bir tuşla bu bedeli aralarında paylaşabilecek. UBER, zaman içerisinde UberTEKNE sistemindeki sayısını artırmayı hedefliyor.

UBER’in İstanbul’da faaliyetlerine başladığı 2014 yazından bu yana amacının, şehri daha ulaşılabilir kılmak olduğunu belirten Uber Uluslararası Genişlemeden Sorumlu Direktörü Lokman Kuriş “İki kıtayı birleştiren İstanbul’da, birinci yıldönümümüzü kutlamak ve yazı daha keyifli hale getirmek için UberTEKNE hizmetini başlattık. Kullanıcılarımızın rahat ve konforlu seyahat seçenekleriyle istedikleri noktaya sorunsuz ulaşmasını amaçlıyoruz. Hedefimiz, sunduğumuz yenilikçi hizmetlerle UBER’i yaygınlaştırmak” dedi.

Nasıl Çağrılır?

UBER kullanıcıları sahile yakın bölgelerde çevrimiçi olduklarında, uygulamanın içinde yer alan UberTEKNE seçeneğini görebiliyorlar. Yakında müsait tekne varsa “UberTEKNE Çağır” butonuna basarak tekneyi çağırabiliyorlar. Kaptan teyit amaçlı kullanıcıyı arıyor ve tekne birkaç dakika içinde sahile yanaşıyor. UBER’i henüz denememiş kişiler AppStore veya PlayStore’dan uygulamayı telefonlarına indirip, UberTEKNE koduyla kaydolarak bu hizmetten 30 TL indirimle yararlanmaya başlayabilirler.

Tahmini Ücretler

UberTEKNE ücretleri gidilen mesafe ve süreye göre kullanıcının kayıtlı kredi kartına otomatik yansıtılıyor. Örnek ücretler şu şekilde:

Bebek – Kandilli 50 – 60 TL
Ortaköy – Kuzguncuk 50 – 60 TL
Emirgan – Kanlıca 50 – 60 TL
Bebek – Reina 100 – 115 TL
Ortaköy – Ataköy 390 – 410 TL

Etiketler: Lokman Kuris » Navette - Tezman Holding » UBER » UberTEKNE
Share
1553 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?