logo

Alo e-Dönüşüm Hattı Hayata Geçti

mh_fit_solutions_gultekin_bahar

FIT Solutions CEO’su Koray Gültekin Bahar

e-Dönüşüm, ürün ağını her geçen gün arttırmaya devam ediyor. e-Dönüşüm şirketi FIT Solutions, tüm e-Dönüşüm soru ve sorunlarına yönelik Alo e-Dönüşüm hattını hayata geçirdi. Zorunlu olarak e-Dönüşüm kapsamındaki hizmetlerin kullanımını zorunlu kılan, 1 Ocak 2016 tarihinin yaklaşması ile e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv zorunluluk kapsamında olan ve platformdaki yerini almaya hazırlanan işletmelerin hizmetler hakkındaki ilgisi yoğunlaşıyor. Elektronik dönüşüm uygulamalarında yer alan tüm işletmelerin bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanmasını sağlıyor.

25 bin şirket yararlanacak

Şirketler, bu kapsamdaki tüm sorularına, merak ettiklerine cevap bulabilecekleri ve sadece mali müşavirlerden oluşan çağrı merkezi, haftanın 5 günü saat 10.00 ile 18.00 arasında hizmet verecek. 1 Ocak tarihine kadar sisteme dahil olması gereken 30.000 yeni şirketin hayatlarını kolaylaştıracak.

Bir e-Dönüşüm hattının gerekliliği konusunda açıklama yapan FIT Solutions CEO’su Koray Gültekin Bahar “Şu ana kadar e-fatura ve e-defter ile ilgili soruları şirketler denetçilerine ya da gelir idaresi başkanlığına forum, e-posta veya telefon aracılığıyla iletiyorlardı. 2016’da e-Fatura ve e-Defter’e geçecek mükelleflerin birçoğunun defterini mali müşaviri tutuyor ve binlerce müşavir bu geçişte zorlandıkları konularda kendi çevrelerine danışıyorlar. Kimi zaman kulaktan kulağa aktarılan bilgide yaşanan aksaklıkları hem kendileri hem de hizmet verdikleri şirketler yaşıyorlar” dedi.

Sağlıklı e-Dönüşüm için çağrı merkezi bir gereklilik

Türkiye’nin hem ilk hem de en yaygın kullanılan e-Fatura hizmetini verdiklerinin altını çizen Bahar, yıllar içerisinde biriktirdikleri deneyimlerin tamamını 1-2 saatlik eğitim seminerleri ile vermenin mümkün olmadığını, serbest mali müşavirlerin ve yeminli mali müşavirlerin istedikleri anda bu deneyim havuzuna ulaşabilmeleri gerektiğini belirtiyor. Bahar “FIT Solutions olarak birlikte çalıştığımız SMMM ve YMM’lerimize tüm bildiklerimizi aktardık. Şimdi onlar da meslektaşlarına kendi mesleki jargonları ile en hızlı şekilde yardımcı olacaklar. Biz yapılması gereken bu çağrı merkezi hizmetini tamamen ücretsiz ve hiçbir kar amacı gütmeyen bir şekilde kendimize görev bilerek hayata geçiriyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
1325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?