logo

Caffè Nero, İkinci Kahve Evi Deneyimini İstanbul Nişantaşı’na Taşıdı

Premium İtalyan tarzı kahvesini birbirinden eşsiz lezzetlerle birlikte sunan Caffè Nero, yeni kahve evi deneyimini yansıtan ikinci mağazasını İstanbul Nişantaşı’nda açtı. Kurum felsefesinin merkezinde yer alan artizan kahveciliği bir üst seviyeye taşıyarak misafirlerine farklı bir kahve evi deneyimi sunan Caffè Nero, yepyeni kahve evi konseptini taşıyan ilk mağazasını, geçtiğimiz aylarda Bebek’te hayata geçirmişti.

Caffè Nero Nişantaşı, konseptin ilk göz ağrısı Caffè Nero Bebek’te olduğu gibi bulunduğu semtin kültürel yapısına uygun olarak, özenle hazırlandı. Semt sakinlerinin modern ve kentli ruhunu yansıtan mağaza, endüstriyel mimari öğeleri birleştirerek eklektik tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Caffè Nero Nişantaşı, özgün mimari ve dekoratif detaylarının yanı sıra taşıdığı yeni kahve evi deneyimi özellikleriyle de fark yaratıyor. Mağaza, günlük ve taze olarak mağazada hazırlanan kaliteli ve lezzetli yeni yiyecek seçenekleri ve baristaların hizmetlerine yansıyan ustalıklarıyla klasik kahve evlerinden ayrılarak kahve tutkunlarına benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Herkes için ayrı bir köşe

Geçmişten bugüne Türkiye’de modanın kalbinin attığı en önemli merkez konumundaki Nişantaşı’nın yenilikçi yapısı ve kendine özgü dokusundan ilham alan tasarımcılar, bu özelliklerin mağaza atmosferinin tüm detaylarında kendini göstermesi ve misafirleri çepeçevre sarmasına özen gösterdi. İki katlı geniş bir mekana yayılan mağaza, tasarımından kaynaklanan bu özelliği ile her Caffè Nero misafirinin kendinden bir şeyler bulabileceği özel alanlar sunuyor. Ahşap işçiliğin ön plana çıktığı giriş kapısı ve ahşap işlemeli duvar kaplamalarıyla misafirleri karşılayan mağaza, camekânlı bir gazeboyu andıran ve kolonyal mimari özellikleri taşıyan yüksek tavanlı kış bahçesi ile şehrin içerisinde adeta egzotik bir vaha yaratıyor. Kentin trafiği ve gürültüsünden kaçmak isteyen misafirlerini binanın arka cephesinde yer alan yemyeşil bahçesinde ağırlayan Caffè Nero Nişantaşı, Valikonağı Caddesi’ni ve Nişantaşı’ndaki cıvıl cıvıl hayatı seyretme olanağı sunan üst kat ön cephesindeki boydan boya penceresiyle de şehrin hareketinden uzak kalmak istemeyen kahve tutkunlarına keyifli bir ortam sağlıyor.

Premium kahveye eşlik eden taptaze lezzetler

Dünyanın her yerinden en iyi kalitede çekirdekleri toplayarak kendi Kavurma Merkezi’nde titizlikle kavurması ve ustalıkla hazırlanan geleneksel İtalyan tarzı kahveleriyle tanınan Caffè Nero’nun Nişantaşı mağazasında, ustalıkla hazırlanan kahvelerin yanı sıra özenle seçilmiş malzemelerle hazırlanan, günlük ve taptaze yiyeceklerden oluşan yepyeni yiyecek seçenekleri sunuluyor. Yeni kahve evi konsepti gereği, artizan sandviçler mağazada baristalar tarafından taze olarak hazırlanırken, Nişantaşı mağazası özelinde zengin kahvaltı tabağı, ekmek üstü lezzetler, sağlıklı atıştırmalıklar ve müsliler enfes yiyecek seçeneklerine eşlik ediyor.

Nişantaşı’na Caffè Nero armağanı

Yeni kahve evi konseptini yurt genelinde yaygınlaştırmaya hızla devam ettiklerini vurgulayan Caffè Nero Türkiye CEO’su Ahmet Yanıkoğlu “Caffè Nero olarak aslında uzun yıllardır Nişantaşı’nda misafirlerimizi ağırlıyoruz. Nişantaşı sakinlerinin markamıza gösterdiği yoğun ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Semt halkının bizi böylesine sevip kucaklaması yeni kahve evi deneyimimizi bir an önce Nişantaşı’na taşımayı gerektiriyordu. Caffè Nero Nişantaşı’nın açılışıyla gösterilen bu yoğun ilgiye karşılık semt sakinlerine bir armağan vermek, onlara özel, daha farklı ve özgün bir mekanda, Caffè Nero’ya has hizmet yaklaşımımızla misafirlerimizi ağırlamak istedik” dedi.

caffenero.com/tr/tr/

Etiketler: »
Share
3455 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?