logo

Disney Collection Ürünleri TeknoSA Mağazalarında

mh_teknosa_disney_bt_bulent_gurcan

TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan

TeknoSA, The Walt Disney Company ile işbirliğine giderek Disney Collection’u ABD ve Meksika’dan sonra Türkiye’ye getiriyor. Bu işbirliğiyle Disney Collection’u ilk kez bir teknoloji zincirine entegre etme başarısını gösteren TeknoSA, dünya teknoloji perakendeciliğinde de önemli bir işe imza atıyor.

Disney Collection ürünleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde Ağustos ayından itibaren ilk kez Türkiye’de ve sadece TeknoSA’da ailelerle buluşacak. Türkiye genelinde 31 ildeki 80 TeknoSA mağazasında 100-150 metrekarelik özel alanlarda satışa sunulacak olan Disney Collection ürünleri arasında oyuncaktan kıyafete, peluştan kırtasiyeye, kostümden ayakkabıya, 6 farklı ana kategoriden 300’ü aşkın ürün çeşidi yer alıyor. Lansmanı takiben özel dönemlerde ve sezonluk olarak ürün çeşitliliğinin giderek zenginleşmesi planlanıyor.

TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, The Walt Disney Company Avrupa, Ortadoğu & Afrika Tüketici Ürünleri, Genel Müdürü ve Başkan Vekili Simon Philips ve The Walt Disney Company Türkiye, İsrail, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs Ülke Müdürü Giovanni Mastrangelo’nun 26 Mayıs 2016 tarihinde katıldığı basın toplantısı ile gerçekleştirildi. Bülent Gürcan “Disney Collection ürünlerini TeknoSA mağazalarında tüketicilerimize sunarak dünya teknoloji perakendeciliğinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. TeknoSA olarak hedefimiz; teknoloji ve eğlence ürünlerinde tüketiciler için ‘tek adres’ ve ailenin her ferdinin en sevdiği buluşma noktası olmak. Dünyanın en değerli eğlence markası The Walt Disney Company ile yaptığımız bu işbirliği, ailenin tüm fertlerine özel bir deneyim yaşatmak adına bize güç katacak” dedi.

Gürcan: “Mağazalar dahil tüketiciye erişim noktalarına 10 milyon TL seviyesinde yatırım yapacağız”

Türkiye genelinde yaygın mağaza ağı, güçlü çoklu kanal modeli ve kesintisiz müşteri deneyimi ile sektörde fark yarattıklarını ifade eden Bülent Gürcan “The Walt Disney Company çatısı altındaki Disney Collection’u Türkiye’ye getirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu işbirliği ile birlikte mağazalarımızda teknoloji, eğlence ve gençlik temalarının hepsinin buluştuğu bir konsept oluşturmuş olduk. “Shop in shop” dediğimiz “mağaza içinde mağaza” konseptimizle farklı ürün kategorisinde bir ilke imza atacağız. Bu işbirliği kapsamında mağazalar dahil 10 milyon TL seviyesinde yatırım yapmayı ve 181 kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz. Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde Disney Collection’ın satılacağı ilk ülke olacak. Disney Collection ürünleri, The Walt Disney Company tarafından doğrudan ABD’de tasarlanıp geliştiriliyor. Sevilen Disney karakterlerinin ürünlerinin yer aldığı bu özel koleksiyon bulunduğumuz coğrafyada ilk Türkiye’de ve sadece TeknoSA’da olacak. Bu ülkemiz adına da gurur verici. 16 yıldır sektörde ilkleri gerçekleştiriyor olmaktan ve bunlara bir yenisini eklemekten çok mutluyuz dedi.

İşbirliğinden duydukları mutluluğu dile getiren The Walt Disney Company Türkiye, İsrail, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs Ülke Müdürü Giovanni Mastrangelo  Disney olarak hikayelerimizi nesillerdir farklı temas noktaları üzerinden hedef kitlelerimizle paylaşıyoruz. İlk olarak bir animasyon veya çizgi romanla başlayan bu benzersiz hikayeleri; daha sonra sinema filmleri, tüketim ürünleri, tema parkları ve daha birçok farklı mecra üzerinden tüm ailelerle buluşturuyoruz. TeknoSA ile gerçekleştirdiğimiz Disney Collection işbirliği de Türkiye’de çocuklar ve ailelere Disney markasıyla buluşabilecekleri ve geniş yelpazeden pek çok ürünü tek bir noktada bulabilecekleri özel bir temas noktası sunması bakımından çok değerli. Türkiye’nin lider ve en yaygın teknoloji perakende şirketi TeknoSA ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği aynı zamanda, Disney’in Türkiye’de daha fazla aileye ulaşmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak yönünde yeni fırsatları değerlendirdiğinin de önemli bir göstergesi. Disney Collection lansmanının Disney’in Türk perakende sektöründeki görünürlüğüne ve marka vaadinin ülke çapında ailelere iletilmesine önemli katkıları olacağına inanıyoruzdedi.

Aile boyu deneyimde tek adres

Yılda 220 milyon kere ziyaret edilen TeknoSA alışveriş kanalları, Ağustos ayından itibaren minik tüketicileri daha sık ağırlayacak. 2 yaş grubundan başlayarak çocuklara hitap eden 6 ana kategoride, 35 farklı Disney Collection ürün grubundan Mickey ve Arkadaşları, Disney Prensesleri, Karlar Ülkesi, Disney/Pixar Arabalar, Aslan Koruyucular, Oyuncak Hikayesi ve daha birçok sevilen Disney karakterinin ürünleri, TeknoSA mağazalarında sevenleri ile buluşacak.

Bilgi için:  www.teknosa.com

 

Etiketler: » » » »
Share
1408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?