logo

Ferhan Özay, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı Oldu

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı Ferhan Özay

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği’nin yapılan genel kurulunda Aon Türkiye Eş CEO’su Ferhan Özay Başkan seçildi. Türkiye’de sigorta brokerliğini geliştirmek, bu mesleğe gireceklere yeterli zemin hazırlamak, dernek üyelerinin kanun ve tüzüklere uygun olarak çalışmasını temin etmek amacı ile faaliyetler gerçekleştiren dernek, yeni dönemde Özay’ın Başkanlığında yoluna devam edecek.

Yoğun katılımla ve demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimlerle ilgili konuşan Özay “Sektöründe öncü üyelere sahip, meslek ve ahlak kurallarının en üst düzeyde uygulandığı, üyelerinin gurur ve referans kaynağı olduğu bir derneğin başkanı olarak seçilmiş olmaktan mutluluk duyuyorum. Derneğimizin demokratik kültürünün gücünü ortaya koyan seçimlerde oy kullanan herkese teşekkür ederim. Risk yönetiminin yaygınlaştırılması ve en iyi uygulamaların benimsenmesi için sigortalılara brokerlik faaliyetleri ve artı değerlerinin tanıtılması büyük önem taşıyor. Yeni dönemde üyelerimizle birlikte bu misyonumuza dönük önemli çalışmalara imza atacağız. Nihai hedefimiz ülkemizin gelişmiş pazarlar seviyesine gelme sürecinde, kişi ve kurumların risklerinin yönetiminde, güvenilir ve vazgeçilmez çözüm ortağı olmak” dedi.

Ferhan Özay Kimdir?

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan, 1993 yılında ise Marmara Üniversitesi Çağdaş Yönetim Teknikleri Programı’nı tamamlayan Ferhan Özay, Sigorta ve Broker Sektörü’nde 30 yılı aşkın bir deneyime sahip. Özay, iş hayatına 1991 yılında ERGO Türkiye’de Genel Müdür Yardımcısı olarak başladı. 2004 yılına kadar burada çalışan Özay, 2004 yılında başladığı Eureko Sigorta’da iki yıl süreyle Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006 yılında Aon Türkiye’ye İcra Direktörü olarak katılan Özay, 2015 yılından bu yana Aon Türkiye’nin Eş CEO’luk görevini yürütüyor.

Etiketler: »
Share
1018 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?