logo

ininal, 7/24 Bankaya Transfer Hizmetini Başlattı

ininal CEO’su Hakan Gonca

ininal, kullanıcılarının gün ve saat kısıtlaması olmadan para transferi yapabilmelerini sağlamak amacıyla 7/24 Bankaya Transfer (EFT/Havale) hizmetini hayata geçirdi. Bu kapsamda ininal kullanıcıları artık ücret ödemeden istediği bankaya dilediği zaman para transferi yapabiliyor.

ininal olarak hayata geçirdikleri yenilikler hakkında bilgi veren ininal CEO’su Hakan Gonca “Kovid-19 süresince yeni nesil ödeme sistemi olmamız ve kullanıcı kitlemizin evde olması, evden online alışveriş yapmaları ve oyun oynamaları sebebiyle kart kullanımının arttığını gördük. Kart harcaması dışında en çok kullanılan para transferi hizmetini de müşterilerimize sunarak bankacılık ihtiyaçlarının hepsini karşılamak istedik. Bu kapsamda ihtiyacı görüp hızla yanıt vererek yeni fonksiyonumuzu geliştirdik. Bu dönemde harcama alışkanlıklarında da değişiklikler oldu. Alışverişlerde nakit para kullanımı yerine kart kullanımı öne çıkarken alışverişler olabildiğince dijitale taşındı. Böylelikle kart kullanım oranları artarken kullanım alanları ve ihtiyaçlar da değişti. Bu süreci göz önünde bulundurduğumuzda, ininal Kart’a 7/24 bakiye yükleme hizmetine ek olarak, kullanıcılarımızın zaman kısıtı olmadan her an tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla 7/24 bankaya transfer hizmetimizi hayata geçirdik. Bu hizmetimiz için, akıllı ödeme teknolojileri alanında vizyoner Türkiye’nin ilk ve tek FaaS (fintech servis platform sağlayıcı) şirketi olarak faaliyet gösteren Birleşik Ödeme ile iş birliği yaparak güçlerimizi birleştirdik. ininal kullanıcıları mesai saatleri içinde tüm bankalara gönderim yapabilirken mesai saatleri dışında da anlaşmalı olduğumuz bankalara gönderim yapabiliyor” dedi.

Gonca: Kullanıcılarımız 7/24 para transferlerini yapabilecek

Birleşik Ödeme ile yaptıkları iş birlikteliği detaylarını anlatan Gonca “Kullanıcılarımıza iş birlikteliğimiz ile mesai saatleri dışında ve hafta sonları göndericisi ve alıcısı farklı bankalara para transferi imkanı sunuyoruz. Kullanıcılarımız mesai saatleri ve mesai saatleri dışındaki transferler için kullanılan farklı API’lar ile her an transfer işlemi yapabiliyor. Kullanıcılarımızdan gelen işlem taleplerini Birleşik Ödeme’ye iletiyoruz. Talepleri alan Birleşik Ödeme bankalarla olan API entagrasyonları ile transfer işlemlerinin gerçekleşmesini sağlıyor. Para transferinde limit, standart kullanıcılar için 750 TL iken ininal Plus Hesap kullanıcıları içinse 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Para transferi ininal Cüzdan üzerinden, para gönder menüsündeki bankaya transfer sekmesinden gerçekleştiriliyor. Para aktarımı talimatı gerçekleştikten sonra, maksimum 15-20 dakika içerisinde para transferi karşı bankanın hesabına geçiyor. ininal kullanıcıları mesai saatleri içinde tüm bankalara gönderim yapabilirken, mesai saatleri dışında Akbank, Albaraka, Denizbank, Enpara, Fibabanka, Garanti Bankası, Halkbankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’na gönderim yapabiliyor” dedi.

ininal işbirliğini değerlendiren Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler “EFT saatlerine bağlı kalmadan bankalar arası 7/24 para transferine imkan tanıyarak sektörde inovasyon yaratan Nöbetçi Transfer ürünümüzü 2015 yılında geliştirdiğimizden bu yana, kurumların online kanallarına entegre ederek transfer altyapısı sağlamaktayız. Türkiye’nin en fazla banka iş birlikteliğine sahip fintech şirketi olarak, Fintech-as-a-Service (FaaS) vizyonumuzla Türkiye’nin önde gelen kurumlarına sunduğumuz 7/24 para transferi altyapımızı ininal ile buluşturmak bizler için de oldukça değerli. Türkiye fintech ekosisteminde iki elektronik para şirketinin, bu proje ile son kullanıcının hayatını kolaylaştırarak fayda sağlayacak bir iş birlikteliği ortaya koyduğunu düşünüyorum” dedi.

www.ininal.com

Etiketler: » » » » »
Share
7360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?