logo

La Mia Luce, Mutfağına Glütensiz Lezzetler Ekledi

Glüten hassasiyeti olan Çölyak hastaları dışında sağlıklı yaşamak ve zayıflamak isteyenlerin de son zamanlarda beslenme alışkanlığı haline gelen glütensiz beslenme, kısa sürede birçok kişi tarafından tercih edilmeye başladı. Diyet listelerinden sağlık programlarına, market raflarından yemek kitaplarına kadar etkisi hızla yayılan bu akım, çoğu kişiyi menüsünde “glütensiz yemek bulunduran” restoran arayışına soktu.

Yemeklerde iştah açıcı bir etkisi olduğu bilinen glüten; yulaf, çavdar, arpa, ekmek, kek, makarna, buğday gibi tahıl grubuna giren birçok gıda içerisinde yer alıyor. Bu gıdalara kattığı lezzet ile damak tadına uygun ve sağlıklı görünen glüten, Çölyak hastaları için büyük risk taşıyor. Glüten hassasiyeti yüksek olan bireylerde hemen hemen her yaşta ortaya çıkabilen bir hastalık olan Çölyak hastalığı, beslenmeye dikkat edilmediği takdirde bağışıklık sisteminde de çeşitli sorunlar doğuruyor.

Çölyak hastalarının yanı sıra sağlığı için glüten tüketmemeyi tercih edenler de dışarıda kendilerine uygun yiyecekler bulmakta zorlanıyor. Gidilen birçok restoranda yoğun glüten içeren alternatifsiz gıdaların yer alması hem Çölyak hastaları hem de bu gruplar için büyük sorun teşkil ediyor.

İtalyan Mutfağında Glütensiz Beslenme Dönemi Başlıyor

Çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih eden misafirleri için İtalyan mutfağına yeni bir soluk getirecek olan İtalyan Hükümeti tarafından İstanbul’un en iyi İtalyan restoranı seçilen Anadolu Yakası’ndaki La Mia Luce’nin İşletme Müdürü Abdullah ArdalGlütensiz beslenmeyi tercih eden misafirlerimiz için uzman desteği alarak deneyimli şeflerimiz eşliğinde glüten içermeyen İtalyan yemeklerine menümüzde yer vermeye karar verdik. Özellikle İtalyan mutfağının favori lezzetleri arasında yer alan pizza ve makarnaları glütensiz şekilde sunarak memnun ayrılmalarını sağlayacağız” dedi.

 

www.lamialuce.com

Etiketler: » » »
Share
1663 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?