logo

Madencilik Sektörü’nde Maliyet Kontrolüne Yardımcı Çözümler

mh_dassault_madencilik_cozumu

Dassault Systèmes madencilik sektörü için iki yeni doğal kaynak çözüm deneyimini tanıttı. “Lean Mine Construction” ve “Perfect Mine and Plant” isimli çözümler; Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu temel alıyor. Bu endüstriyel çözüm deneyimleri, şirketlerin eşsiz bir karar alma hızıyla madenleri geliştirmelerine ve daha verimli bir şekilde çalıştırmalarına yardımcı olarak madencilikteki dönüşüme yön verecekler.

Madencilik sektörü son on yılda birçok ekonomik zorlukla yüzleşti. Kırılgan ekonomik yapılar ve değişen maden türü talepleri üretkenliği olumsuz yönde etkilerken, işletim maliyetleri arttı. Bunlara ek olarak jeoloji grubu, maden planlama grubu ve tesis grupları arasındaki yetersiz etkileşim nedeniyle operasyonlar sekteye uğradı. Sonuç olarak kar marjları üzerindeki baskı arttı ve birçok madencilik şirketi zarar etti veya kapanmak zorunda kaldı.

Dassault Systèmes’in yeni endüstriyel çözüm deneyimleri, uzun vadeli değişimi başlatmak için iş planlama, tasarım ve üretime büyük bir hız katacak “Lean Mine Construction” ile maden sahalarının zamanın da ve bütçe içinde tamamlanmasını sağlamak için gerekli uygulamalar ve bilgi tek bir platformda toplandı. “Lean Mine Construction” madencilik şirketlerini, saha altyapısı ve işleme tesisi tasarımı, proje planlama, tedarik ve yapım yönetimi için oluşturulmuş kapsamlı bir işbirliği ortamında yüklenicileri ve iş ortaklarıyla bir araya getiriyor. Maden sahaları, üretime başladıkları andan itibaren optimum üretim ve verimlilik sağlıyor.

“Perfect Mine and Plant” ile ise bir madencilik kuruluşunun her seviyesi, operasyonel performans farklılıkları, ortaya çıkan iş fırsatları ve değişen piyasa koşullarına şirketin daha hızlı yanıt vermesini sağlamak için işbirliği yapılabilir. Yöneticiler, maden planlamacılar ve maden müdürleri , daha fazla stratejik kontrol için uzun vadeli planları optimum hale getirmek, finansal hedefleri uyumlandırmak ve kurumdaki her seviyenin senkronize olmasını sağlamak amacıyla karar alma uygulamalarının yanında madencilik değer zincirinin her noktasından elde edilen verileri kullanıyor.

Dassault Systèmes Kurumsal Strateji, Endüstri ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Monica Menghini “3D kavramsal modelleme kullanarak fikirleri daha geniş bir açıdan hızlı ve dinamik bir biçimde test etme becerisi sağlayan Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu, madencilik sektörünün iş performansı zorluklarının bazılarına odaklanmada kilit rol oynar. Şirketler daha sürdürülebilir bir şekilde çalışarak daha fazla kar elde etmeyi istedikleri için madencilik endüstrisi tarihinde bir dönüm noktasına gelmiştir. 3DEXPERIENCE platformumuz ve endüstri çözümü deneyimleri madenciliğe yeni bir yenilikçilik seviyesi getirmiştir ve şirketlerin hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyduğu teknolojik değişimi sağlamaya yardımcı olacaktır” dedi.

 Temel Beceriler ve Faydalar  

Lean Mine Construction

– Yapım çalışmaları başlamadan önce doğru saha altyapı düzeni ve tesis işleme kapasitesini belirlemek için 4D simülasyon ve modellemeyle daha iyi madencilik operasyon verimliliği sağlar;

– Üretim onaylanmadan önce sanal dünyada test edilebilen ve monte edilebilen modüler altyapı ve tesis bileşenlerinin tasarımına olanak tanıyarak maliyetleri düşürür ve hataları azaltır;

– Gereksinimler değiştiğinde mühendislik tasarımlarında hızlı ayarlamaları destekler, bileşenlerin sahaya tam zamanında teslim edilmesini kolaylaştırır ve tasarım mühendisliği, proje planlama ve tedariğin entegrasyonu sayesinde maliyetleri daha da azaltır;

Perfect Mine and Plant

– Optimum üretim planlaması ve işletim kontrolüyle değişkenliği azaltır;

·- Madencilik kuruluşlarında üretkenlik, verimlilik ve maliyet kontrolünü geliştirmek için büyük verinin vaatlerini yerine getirir;

– Öngörülebilir üretim çıkışı sağlamak ve üretim hedeflerini karşılamak için gerekli verilerle yönetim sağlar;

– Madencilik ve işletim işlevleri arasındaki siloları analiz eder ve yenilikçi fikirlerin bulunmasını ve uygulanmadan önce kanıtlanmasını sağlamak için gerekli simülasyon ve doğrulama becerileri sağlar.

Etiketler: » »
Share
2207 Kez Görüntülendi.