logo

Minyatür Sanatçısı Taner Alakuş’dan Seminer ve Atölye Çalışması

mh_taner_alakus_atolye_calismasi

“Sanattan Yaşama” isimli geniş kapsamlı bu proje, minyatür Sanatçı Taner Alakuş’un seminer&canlı performansı (workshop)  gerçekleştirildi.

23 Ocak 2016 saat 12:00 – 15:00 arasında gerçekleştirilen seminer&canlı performansa sanatseverlerin ilgisi yoğundu. Kalabalık bir izleyici topluluğu, sanatçının minyatür konusunda aktardığı teknik bilgiler eşliğinde eserinin yapım aşamalarını keyifli bir sunum ile izleme fırsatı yakalamışlardır. Aynı zamanda Sanatçı Taner Alakuş, projeye bağışlanmak üzere tasarladığı eserini katılımcılar ile birlikte canlı performansında hazırlamaya başlamıştır.

Minyatür Sanatçısı Taner Alakuş, minyatür sanatı ve projesiyle ilgili olarak “Minyatür sanatı, benim için bir yaşam biçimdir. Sanatla çocuklara ulaşacak bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak ve bu amaca yönelik destek vermek benim için en önemli misyondur. Minyatür alanındaki birikimimi ve tecrübelerimi sanatseverler ile paylaşacak olmaktan dolayı çok mutluyum“ dedi.

Proje yöneticileri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi adına Güzin Gürsoy ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından “Sanattan Yaşama” Projesine ilişkin düşüncelerinde “Sanat ve çocuk ekseninde hizmet eden bir proje hayalimizi ÇYDD ile gerçekleştirme şansını bulduk. Bu proje kapsamında, alanlarında önde gelen sanatçılarımızı ve sanatseverleri aynı platformda bir araya getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “Sanattan Yaşama” projesi bünyesinde gerçekleştirilen; Suluboya Sanatçısı Saim Altuncu, Seramik Sanatçısı Hülya Günel, Mozaik Sanatçısı Süha Semerci seminer&workshop ve Minyatür Sanatçısı Taner Alakuş  seminer&workshop etkinlikleri sanatseverlerden büyük ilgi görmüştür. Sergiye kadar yapacağımız etkinliklerimizde, Sanatçı Gürcan Özkan  (İllüstrasyon), Sanatçı Hasip Pektaş (Esklibris) ve Sanatçı Sait Günel’i (Akrilik) sanatseverlerle buluşturacağız. İDGSA 80’liler Derneği, dünyanın önde gelen ve Türkiye’nin tek Grafik Sanatlar Müzesi kurucusu Sanatçı Süleyman Saim Tekcan, dünyadaki 10 müzeden biri olan İstanbul Ekslibris Müzesinin kurucusu ve Derneğinin kurucusu Sanatçı Hasip Pektaş ve birçok değerli sanatçı projemize destek vermektedirler. Projemize tiyatro ve müzik alanındaki sanatçılardan da özel bir destek gelmiştir. Sanattan Yaşama Projesinin tanıtımında kullanacağımız müzik Ceren Atasoy (söz), Cenk Şen (müzik) ve  tiyatro sanatçısı Kaan Sekban (dış seslendirme) tarafından hazırlanmış ve projemize çok farklı bir boyut kazandırmıştır. Projemize destek veren tüm sanatçılara, sanatseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

ÇYDD Adres: Maya Birimi – Şehirkahya Sok. Meltem Apt. No: 32   Ziverbey / Kadıköy – İstanbul

Etiketler: » » »
Share
2883 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?