logo

SAS’ta Üst Düzey Atama

SAS Orta Doğu, Afrika, Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Genel Müdürü Tayfun Topkoç

SAS’ta Türkiye ve Orta Asya Bölgesinden Sorumlu Genel Müdürü ve ardından Güneydoğu Avrupa Bölgesi Genel Müdürü olarak görev yapan Tayfun Topkoç, terfi ederek Orta Doğu, Afrika, Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı. Sorumluluk bölgesi genişleyen Topkoç, yeni pozisyonu kapsamında 59 ülkeye ve yüzlerce çalışana liderlik ederek çalışmalarını sürdürecek.

Tayfun Topkoç Kimdir?

Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında lisans eğitimi, elektronik ve telekomünikasyon mühendisliği alanında ise yüksek lisans eğitimi alan Tayfun Topkoç, Koç Üniversitesi Executive MBA programını da başarıyla tamamladı. Topkoç, Türkiye ve Orta Doğu genelinde satış yönetimi ve iş geliştirme başta olmak üzere birçok alanda uzman bilgiye ve üst düzey yönetici pozisyonlarında 22 yılı aşkın sektör deneyimine sahip. Özellikle Türkiye’de veri odaklı organizasyonların yaygınlaştırılmasına öncülük eden Topkoç, kamunun dijitalleşmesi inisiyatifleri ve yapay zeka konusunda yetenekli gençlerin desteklenmesiyle Türkiye’nin dijitalleşmesine katkı sağlayacak çalışmalarda aktif rol aldı. Güçlü liderlik ve yönetim yaklaşımı odağında Tayfun Topkoç’un başarıları birçok kez ödüllendirildi. 2018 yılında “Orta Doğu’da En Başarılı CDO” ödülü gibi saygın organizasyonlardan başarı ödüllerine sahip olan Topkoç, Fast Company Dergisi’nin Türkiye’de dijital dünyaya öncülük eden liderleri bir araya getirmek amacıyla hazırladığı Dijital 100 listesinde 2020 ve 2021 yıllarında arka arkaya yer aldı.

Sosyal sorumluluk projelerine de liderlik ediyor

SAS’ta bulunduğu çeşitli yöneticilik pozisyonlarıyla SAS’ın vizyonunun gelişmesine katkıda bulunan Topkoç, yeni rolüyle de Orta Doğu, Afrika, Türkiye ve Orta Asya’da güçlü ekiplere liderlik ederek başarılı projelere imza atmaya devam edecek. Türkiye’nin dijitalleşme kapsamında global rekabette var olması ve veri bilimi alanında gençlerin kariyer sahibi olması odağında SAS’ın önemli bir kaynak yatırımı yapmasına öncülük de eden Topkoç, Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile sosyal sorumluluk vizyonuyla hayata geçirilen Dijital Teknoloji Geliştiriciler Projesi gibi birçok önemli projeye de liderlik ediyor.

“İlk günkü heyecanımızla çalışmayı sürdüreceğiz”

SAS Ortadoğu, Afrika, Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Genel Müdürü Tayfun Topkoç, sorumluluk bölgesinin genişlemesinden mutluluk duyduğunu belirterek “SAS’ta görev yaptığım süre boyunca farklı bölgelerden farklı ekiplere liderlik etmek ve birlikte başarılı işlere imza atarak SAS’ın veri analitiği liderliğini pekiştirmeye katkıda bulunabilmek benim için çok değerli. SAS olarak şirketlere dijital dönüşüm süreçlerinde değer katarken, bulunduğumuz bölgeleri de kalkındıracak ve veri analitiği ekosistemine katkıda bulunacak çalışmalar sürdürmeye ilk günkü heyecanımızla devam edeceğiz” dedi.

Etiketler: »
Share
1272 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?