logo

Turkcell’den Bursalı Girişimci Kadınlara Destek

mh_turkcell_destek_bursa

Turkcell, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle kadınların ekonomik üretime katılımını artırmak amacıyla hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında Bursa’da bir basın sohbet toplantısı düzenledi. Bursalı kadın gazetecilerin ve girişimci kadınların katılımıyla projeye dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen toplantıda Ekonomiye Kadın Gücü projesinde gelinen nokta ve Bursa iline özel bilgiler paylaşıldı.

 Bursa’da kullanılan kredi miktarı yıllık 3 milyon TL

Turkcell Kurumsal Sosyal Sorumluluklar Müdürü Aslı Ünlü’nün ev sahipliğinde Bursa Hilton Otel’de düzenlenen basın toplantısında Bursa’da kadın girişimcilerin kendi ayakları üzerinde durmasına destek olmak amacıyla açılan şube sayısının 6’ya, Ekonomiye Kadın Gücü Projesi’nden faydalan aktif üye sayısının 2 bin 779’a, tüm şubelerde kullanılan mikrokredi miktarının yıllık ortalama 3 milyon TL olduğu açıklandı. Turkcell’in mikrokredi desteğinin yanı sıra iletişim ve teknoloji gücünü dar gelirli girişimci kadınlarla buluşturmak için yola çıktığı projede Türkiye’nin dört bir tarafında 70 bin kadına destek veriliyor.

 Bursa’da 2779 girişimci kadın projeden faydalanıyor


Toplantıda proje hakkında açıklamalar yapan Turkcell Kurumsal Sosyal Sorumluluklar Müdürü Aslı Ünlü “Bursa’da 2779 girişimci kadın projemizden faydalanıyor. Girişimci kadınlarımız, el işinden takı tasarımına, dokumacılıktan terziliğe ve restoran işletmeciliğine örnek teşkil edecek pek çok çalışma ortaya koyuyor. Bugün sizleri el emeği, göz nuru ürünler yaratan kadınlarımızla bir araya getirmek ve bu kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için daha çok seslerini duyurmak istedik. Kısa sürede emeklerinin karşılığını alacağına yürekten inandığım, hem kendi hem de çevresindeki insanların hayatlarında önemli farklar yaratan girişimcilerimizi cesaretlerinden dolayı bir kez daha kutluyorum. Türkiye’nin www.ekonomiyekadingucu.com sitesi üzerinden daha fazla destekle bu projeyi büyüteceğine inancımız tam” dedi.

500 girişimci kadın eğitim aldı

Turkcell bugüne kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Samsun, Sinop, Denizli, Şanlıurfa, Tokat ve Aydın olmak üzere 10 ilde 11 ayrı programla toplam 500 girişimci kadına Özyeğin Üniversitesi eğitmenlerinin katkılarıyla eğitimler verdi. Daha etkin ve başarılı bir iş hayatı için temel bilgiler içeren, girişimci kadınların kişisel gelişimlerine ve iş dünyasındaki vizyonlarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yüz yüze eğitimlerin yanı sıra Turkcell’in Mobil Eğitim altyapısıyla da ek katkılar sağlandı.

Girişimci kadınların ürünleri N11.com’da

Projeden faydalanan girişimci kadınların el emeği göz nuru ürünleri n11.com’la yapılan işbirliği sayesinde milyonların beğenisine de sunulmuş durumda. Ekonomiye Kadın Gücü projesinden aldıkları mikrokrediler ile ürettikleri eşsiz güzellikteki ürünler N11.com‘da açılan Turkcell El Emeği Mağazası’nda sahiplerini bekliyor.

Etiketler: » »
Share
2402 Kez Görüntülendi.