logo

Canon, Yeni Modeli EOS 80D’yi Tanıttı

mh_canon_eos_80d

Canon, hızlı ve tam donanımlı DSLR modeli EOS 80D’yi tanıttı. Farklı türler ve stillerde denemeler yapmayı sevenler için ideal bir seçenek olan bu fotoğraf makinesinin özelleştirilme kapasitesi oldukça yüksek olduğu gibi yüksek hız ve kolaylıkta çekimler yapılabilmesini sağlıyor. Hepsi çapraz tipte 45 noktalı yeni AF sistemi ve 7 kare/sn.’lik yüksek çekim hızı ile birlikte yeni 24.2 megapiksel CMOS sensör ve DIGIC 6 işlemci dahil olmak üzere öncü görüntüleme teknolojilerini bir araya getiren cihaz, yüksek kaliteli fotoğraflar ve Full HD videolar çekebilen çok yönlü bir fotoğraf makinesi.

Saniyede 7 kare çekim hızı!

Spordan vahşi yaşama veya aksiyona kadar çekimini yapmak istediğiniz sahne veya konu ne olursa olsun cihaz size son derece yüksek yanıt hassasiyeti sunuyor. Yeni sensörü hepsi çapraz tipte 45 noktalı AF sistemi ve 7 kare/sn.’lik çekim hızı aksiyonu en üst düzey netlikte veriyor.

Çok düşük ışıkta bile çekim yapabiliyor

Noktaya odaklanmak veya geniş alanda takip yapmak için AF noktalarını tek tek veya grup halinde seçebilir, konunuz çerçeve içinde nerede olursa olsun çekim kompozisyonu üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Açık diyaframlı lens kullanırken, f/8 diyaframda 27 adet netleme noktasıyla kullanabilirken, en zorlayıcı çekim koşullarında bile odaklanabilmenizi sağlar.

Değişken ışıklandırma koşullarında çekim yapabilecek şekilde tasarlanan bu fotoğraf makinesinde ISO 25.600’e kadar genişletilebilen doğal ISO 100-16.000 aralığı vardır ve AF sistemi ay ışığı (-3EV) altında bile çalışmayı sürdürür. 7560 piksel RGB+IR ölçüm sensörü gerek görünür ışığı gerekse kızıl ötesi ışığı ölçerek doğru pozlar sunarken Titreme Tespiti işlevi, titreyen yapay ışıklandırma altında çekim yaparken pozlama tutarlılığını garantiler. Yeni Beyaz Önceliği ayarı da sıcak tonların görünümünü azaltmanıza yardımcı olur.

Kullanıcıya uyum sağlıyor

Cihaz, fotoğrafçılara ihtiyaçları olan her şeyi sunmak için titizlikle üretildi. Bu fotoğraf makinesi tasarımının içgüdüsel olarak harekete geçmesi sayesinde, makine üzerine rahatlıkla kullanılabilecek şekilde yerleştirilen ve en sık kullanılan modlara ve ayarlara erişmenizi sağlayan kontrolleriyle, çekim deneyiminizi kolayca özelleştirebilirsiniz. Akıllı Vizör karenin yüzde 100’ünü ve geçerli ayarları gösterir. İsterseniz 7,7cm (3,0”) Değişken Açılı Clear View LCD II Dokunmatik ekrana da çabucak geçiş yaparak video çekebilir, Canlı Görünüm modunu kullanabilir veya işlevlere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Videograf olmak isteyenlere

İster seyahatlerinizin videolu günlüğünü tutun ister sinematografik stilli videolar çekin, cihaz size Full HD video çekiminde tam esneklik sunar. Canon’un Çift Piksel CMOS AF teknolojisi sayesinde kolayca doğru otomatik pozlama ve pürüzsüz odak takibi gerçekleştirilebilir. Hem AF hızını hem de AF takibi hassasiyetini kolayca ayarlayabilir, video stilinize uygun olacak şekilde AF hızı ve yanıt hassasiyeti üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

Odağı kontrol altında tutarken aksiyonun yavaşlatılmasında ideal olan MP4 formatında 60p çekim kapasitesiyle iddialı videograflar, video arşivlerinin profesyonel görünümlü bir sonuç üreteceğinden emin olabilirler. Cihazda hem kulaklık hem de mikrofon girişleri vardır. Bu sayede bir çekim yaparken ses kaydı üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

Akıllı telefonla bağlantılı

Kolayca bağlanın, uzaktan çekim yapın ve çalışmanızı paylaşın. Cihazı Canon’un Camera Connect uygulamasıyla kullanarak akıllı telefonunuz veya tabletinizde uzaktan çekim yapmanın keyfini çıkartın. Dahili Wi-Fi ve Dinamik NFC bağlantısı internete bağlanmanızı ve akıllı telefonunuzdan tam çözünürlüklü JPEG görüntüler paylaşmanızı basitleştirir. Ayrıca fotoğraf makinenizi, bir ev Wi-Fi yönlendiricisine gerek olmadan, bir PC bilgisayar aracılığıyla bağlayıp kumanda edebilirsiniz ve Canon’un Connect Station CS100’ünü kullanarak tek bir erişilebilir konumdan tüm fotoğraf ve videolarınızı kaydedebilir, görüntüleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

18-135mm lens ve zum adaptörünü de tanıttı

Canon ayrıca yeni Nano USM teknolojisiyle üretilen çok amaçlı lensi EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM’yi ve Wi-Fi aracılığıyla video çekimi ve uzaktan kumanda sırasında pürüzsüz zumlama kontrolü sunan opsiyonel Güçlü Zum Adaptörü PZ-E1’i de tanıttı.

Cihazın sunduğu çok yönlülüğe uygun olan Canon’un yeni EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM lensi, tek bir lenste, geniş açıdan yakın plan çekime kadar geniş bir aralıkta fotoğraf ve video çekimleri için yüksek performanslı otomatik odaklanma sunar. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM, Canon’un Nano USM odaklanma teknolojisine sahip olan ilk lensidir. Bu teknoloji sayesinde video çekiminde sessiz AF işlemi ve fotoğraf çekiminde çok yüksek hızlar sunar. Yeni Güçlü Zum Adaptörü PZ-E1, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM için tasarlanmış kompakt ve hafif bir aksesuardır. Video çekiminde pürüzsüz, parmak ucunda zum kontrolü sunan bu aksesuar, Wi-Fi üzerinden kumanda seçeneğiyle profesyonel görünümlü belgesel çekimleri için idealdir.

EOS 80D – Temel Özellikler

– Aksiyonun hızına ayak uydurabilen hassas bir fotoğraf makinesi

– Pek çok farklı çekim koşulunda göz alıcı fotoğraf ve video kalitesi

– Fotoğrafçılığınızı geliştirmek için ihtiyacınız olan her şey

– Yaratıcı videografi için ideal bir seçenek

– Kolayca bağlanın, çekin ve videolarınızı ve fotoğraflarınızı paylaşın

EF-S 18-135mm f/3,5-5.6 IS USM – Temel Özellikler

– Çok farklı konu seçeneklerinin yakalanması için çok yönlü netlik aralığı

– Fotoğraflarda hızlı AF için Nano USM ve pürüzsüz, sessiz video AF işlemi

– Optik Görüntü Sabitleyici ile 4 duraklı net fotoğraflar

– Dinamik IS ile sağlam video arşivi kaydedin

– Opsiyonel güçlü zum aksesuarı ile kompakt, yüksek performanslı lens

Güçlü Zum Adaptörü PZ-E1 – Temel Özellikler

– Kompakt ve portatif Güçlü Zum Adaptörü

– Video çekiminde yüksek kalitede, pürüzsüz zumlama

– Haber ve belgesel çekimleri için ideal

– Canon Camera Connect uygulaması ile Wi-Fi uzaktan zumlama kontrolü

– En üst düzeyde kontrol için kolayca ayarlanabilen zum hızı

www.canon-europe.com

Etiketler: » » »
Share
1010 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?